Країна (Югославія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Країна (оригінал - "Краjина") - населені переважно сербами регіони на території колишньої Югославії:

а також наразі населена не сербами:

Хорватська, Банатська і Славонська Країни в Австро-Угорській імперії становили Військову границю - особливе адміністративне утворення, прикордонну територію, військовий фронт біля кордону з Османською імперією. Серби, які воювали за Австрію в декількох її війнах з Туреччиною, і втекли перед наступаючими турецькими військами, були розселені на кордоні австрійським урядом. Серби обороняли кордон, а натомість Відень надавав статус прямого управління зі столиці імперії, а не з Хорватії або Угорщини, що забезпечувало їм значну автономію.

В Боснійській Країні в квітні 1991 проголошена Сербська Автономна Область Боснійська Країна (САОБК), яка в січні 1992 об'єдналася з сербськими територіями східної (Подринської) Боснії і проголосила створення незалежної Республіки Сербська (РС) .

В Кнінській Країні влітку 1990 проголошена Сербська Автономна Область Кнінська Країна (САОКК), яка в лютому 1991 об'єдналася з сербськими територіями Північної Далмації і Лики в Сербську Автономну Область Країна (САОК). У червні 1991 в Західно-Славонській Країні проголошена Сербська Автономна Область Західна Славонія (САОЗС), в Подунайській Країні - Сербська Автономна Область Східна Славонія, Бараня і Західний Срем (САОВСБЗС). У грудні 1991 САОК, САОВСБЗС, САОЗС утворили Республіку Сербська Країна (РСК) зі столицею в Кніні, яка в лютому 1992 оголосила незалежність від Хорватії.

У червні 1991 було проголошено, але через політичні розбіжності не реалізовано, об'єднання САОБК і САОК в Демократичну Республіку Країна .

У червні 1995 через сильний міжнародного тиску було скасовано заплановане об'єднання РСК і РС в Західно-Сербську Федерацію.

РСК ліквідована в серпні 1995 в ході хорватської військової операції.

В грудні 1995 в рамках міжнародних Дейтонських угод РС увійшла в федеративний Союз Боснія і Герцеговина.


В Босняцькій Цазинській Країні в 1993 була проголошена Автономна Область Західна Боснія, а в 1995 - Республіка Західна Боснія, яка оголосила незалежність від Боснії і Герцеговини, але зазнала поразки від спільних збройних дій хорватської та боснійської армій.