Сербська Автономна Область Західна Славонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Srpska autonomna oblast
Zapadna Slavonija

Српска аутономна област
Западна СлавонијаSerbian Autonomous Oblast of Western Slavonia
Самопроголошена республіка
Республіка Хорватія Flag of Croatia (1990).svg
1991-1992 Республіка Сербська Країна Flag of Serbian Krajina (1991).svg

Прапор САО Західна Славонія

Прапор

Столиця Not specified
Форма правління Тимчасовий уряд
Історичний період Руйнація Югославії
 - Засновано 1991
 - Ліквідовано 1992

Сербська Автономна Область Західна Славонія (серб. SAO Zapadna Slavonija або САО Західна Славонія — колишня сербська автономна область у Хорватії. Була створена 12 серпня 1991 [1]. 26 лютого 1992, увійшла у склад т.зв. Республіки Сербська Країна.

Історія[ред.ред. код]

Невдовзі після оголошення САО Західна Славонія, війська повстанців, допомагають ЮНА взяли Окучані і Дарувар і тим самим створюється загроза для Хорватії втратити контроль над Славонією. У наступні місяці після запеклих боїв за Пакрац, і захоплення міста, більшість хорватів покинули цю область. 31 жовтня 1991, хорватські війська почали дві операції, Откос 10 — захопивши Білогора і Оркан 91 — було захоплено Дарувар і більшість сербів покинули цю область. Славонський православний центр в Пакраці, було знищено. При цьому військові злочини були вчинені з обох сторін.

Даруварська угода[ред.ред. код]

18 лютого 1993 хорватські та місцеві сербські лідери підписали Даруварську угоду. Угода трималася в секреті, і була спрямована на нормалізацію життя для місцевих мешканців на лінії фронту. Але Кнінський уряд дізнався про угоду і заарештував сербів-підписантів.

САО Західна Славонія було скасовано і область реінтегровано до Хорватії всього за два дні в травні 1995, під час операції Блискавка. I в помсту за цю поразку, Мілан Мартич здійснив ракетну атаку в Загребі.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • Мапа Республіки Сербська Країна — мапа, що показує територію Західної Славонії, контрольовану сербськими силами (зелений) і територію Західної Славонії, під захистом ООН (помаранчевий).