Кіровоградська єпархія УПЦ КП

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кіровоградська єпархія
Церква Святителя Миколая у м. Бобринець
Церква Святителя Миколая у м. Бобринець
Основні дані
Церква Українська православна церква — Київський патріархат
Заснована 1992
Юрисдикція Кіровоградська область
Єпархіальний центр Кропивницький
Кафедральний собор Церква Апостола Андрія Первозванного у м. Кропивницький
Другий кафедральний собор Собор Апостола Івана Богослова смт Голованівськ
Благочинь 10
Парафій 75
Монастирів 1
Титул правлячого
архієрея
Єпископ Кропивницький і Голованівський
Правлячий архієрей
Правлячий архієрей Марк

Кіровогра́дська єпа́рхія була утворена у 1992 році. З того часу розпочався перехід у лоно Української Церкви православних громад на чолі з патріотично налаштованими священиками. Одночасно стрімко почали утворюватись нові православні громади.

З лютого 2009 року Кіровоградською єпархією керує Преосвященний єпископ Марк (Левків).

Свято-Миколаївська церква м. Бобринця є не лише потужним духовним центром міста, а й області. При багатьох парафіях діють недільні школи, де діти і дорослі пізнають основи православної віри. А деякі священики є викладачами основ християнської етики у загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах.

З кожним роком посилюється участь єпархії у служінні, що має соціальне значення: зміцнення моральних підвалин суспільства, розвиток милосердницької і доброчинної діяльності.

Кіровоградська єпархія успішно співпрацює з обласною організацією інвалідів. Священики єпархії регулярно відвідують в'язниці, лікарні, сиротинці, будинки для престарілих, військові частини та духовно підтримують співробітників охорони громадського порядку.

Свято-Володимирський храм у Новоархангельську

Духовенство велику увагу приділяє духовно-просвітницькій діяльності. Уже четвертий рік виходять в ефір на обласному державному телеканалі «Кіровоград» щотижневі телепрограми духовно-просвітницького характеру «Озирнись!» і «Повернення до святинь» (автор, ведучий і редактор протоієрей Миколай Шутяк).

Декілька разів з архипастирським візитом область відвідував Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Востаннє восени 2007 року. Під час цього візиту Святійший освятив хрест і місце під будівництво храму для дітей-інвалідів, а також зустрівся з керівництвом області.

Кіровоградська єпархія досить динамічно розвивається. Станом на 1 січня 2012 року в області діють 75 громад Київського Патріархату, які поділені на 10 благочинних округів. Секретар єпархіального управління Кіровоградської єпархії — протоієрей Миколай Шутяк. Обласний благочинний — протоієрей Юрій Онисько.

Посилання[ред. | ред. код]