Київська єпархія ПЦУ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Київська єпархія
Михайлівський Золотоверхий монастир
Михайлівський Золотоверхий монастир
Основні дані
Церква Православна церква України
Заснована 2009
Юрисдикція Київська область, м. Київ
Єпархіальний центр Київ
Кафедральний собор Михайлівський собор
Офіційний сайт vidomosti.kiev.ua
Титул правлячого
архієрея
Митрополит Київський і всієї України
Правлячий архієрей
Правлячий архієрей Епіфаній
Вікарні архієреї
архієпископ Богуславський Олександр
архієпископ Макарівський Ізяслав
архієпископ Вишгородський Агапіт
єпископ Васильківський Лаврентій
єпископ Фастівський Володимир

Київська єпархія[1] — єпархія ПЦУ на території міста Києва і Київської області.

Архієреї[ред. | ред. код]

Вікарії Переяславські[ред. | ред. код]

Правлячі[ред. | ред. код]

З 15 грудня 2018 року єпархія є центральною у Православній церкві України, її правлячим архієреєм є Митрополит Київський і всієї України, а у разі овдовілої кафедри — старший за хіротонією місцеблюститель.

Історія[ред. | ред. код]

Утворена як Переяслав-Хмельницька єпархія УПЦ КП рішенням Священного Синоду від 21 жовтня 2009 року внаслідок розділення Київської єпархії, з якої були виділені райони лівобережної частини Київської області: Переяслав-Хмельницький, Яготинський, Бориспільський, Броварський, Баришівський, Згурівський.[2] Єпархію очолив Димитрій (Рудюк), який отримав титул митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський.

27 липня 2010 року керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією призначено єпископа Епіфанія (Думенка).

28 червня 2013 року, рішенням архієрейського собору, єпархію було розширено до території всієї Київської області, титул єпархіального архієрея змінено на Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський. Парафії міста Києва продовжували перебувати у Київській єпархії УПЦ КП, єпархіальним архієреєм якої залишався предстоятель УПЦ КП, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.[3]

Рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 13 грудня 2017 року (Журнал засідання № 38) Переяслав-Хмельницька єпархія перейменована на Переяславську, а титул архієрея змінено на Переяславський і Білоцерківський.[4].

Після Об'єднавчого собору правлячий архієрей Переяславської єпархії став предстоятелем новоутвореної ПЦУ, і єпархії були фактично об'єднані в одну. На засіданні Священного Синоду 5 лютого 2019 року парафії міста Києва, що раніше підпорядковувалися УПЦ КП (без Михайлівського монастиря) були віддані під управління почесному патріархові Філарету, проте 24 червня це рішення було скасовано і парафії повернулись під управління митрополита Київського.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]