Людвиг Дойч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Людвиг Дойч
фр. Ludwig Deutsch
Ludwig Deutsch - The Scribe, 1911.jpg
При народженні фр. Ludwig Deutsch
Народження 13 травня 1855(1855-05-13)
Відень
Смерть 9 квітня 1935(1935-04-09) (79 років)
  Париж
Національність Франція Франція
Громадянство Франція
Жанр побутова картина
Навчання Академія образотворчих мистецтв (Відень)
Діяльність художник
Напрямок реалізм
Роки творчості 1875–1934
Вчитель Jean-Paul Laurens[d]

Людвиг Дойч у Вікісховищі?

Людвиг Дойч (фр. Ludwig Deutsch 13 травня, 1855, Відень — 9 квітня, 1935, Париж) — французький художник австрійського походження,. що працював на зламі 19-20 ст.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив із забезпеченої єврейської родини. Його батько був фінансистом у Відні.

По закінченні середньої школи він влаштувався до Віденської академії образотворчих мистецтв. Серед його вчителів початкового учбового періоду - відомий художник Ансельм Фейєрбах (1829-1880). Фейєрбах покинув викладацьку діяльність за віком і Людвиг Дойч був вимушений перейти у майстерню Леопольда Карла Мюллера.

Переїзд до Парижа[ред. | ред. код]

Академічні настанови спрямували зусилля Людвига Дойча на опанування побутового жанру на торення портретів. З цими навичками від відбув у Париж 1880 року. В Парижі продовжив навчання в майстерні Жана-Поля Лорана (1838-1921). Лоран сам був відомим представником академізму і історичного жанру, в котрий вносив риси патетики і реалісничні деталей, взяті з історичних джерел. Людвиг Дойч і в Парижі почав як портретист і художник побутових сцен. Лоран сприяв успіхам своїх найбільш обдарованих учнів і невдовзі Людвиг Дойч відкрив у Парижі власну майстерню.

Три подорожі до арабського Єгипту[ред. | ред. код]

1886 року він перше відбув у Каїр. Нова країна і зовнішня привабливість екзотичних для західноєвропейця речей сприяли кардинальним змінам в його творчості. Він навернувся до створення картин на арабську тематику, що мала широкий попит у буржуазної публіки, мало обізнаної з реаліями мусульманського побуту і жадібної лише до таємниць гаремів, полювання та арабських базарів. Все це перейшло і в твори Людвига Дойча. В Парижі працював також орієнталіст Рудольф Енрст (1854-1932), що теж мав австрійське походження.

Людвиг Дойч відвідував Арабський Єгипет тричі.

Арабські колекції художника[ред. | ред. код]

Перебування в Парижі та подорожі сприяли появі зацікавленості в арабському декоративно-ужитковому мистецтві. Людвиг Дойч роками розшукував і купував мусульманські кахлі, зразки східної зброї, арабські меблі, килими, текстиль, різьблені речі з деревини. Все це він старанно використовував при створенні власних картин. Особливістю художньої практики митця було широке використання фотографії, що надавало можливість швидко фіксувати цікаві побутові сценки та речі, котрі не було можливості придбати та вивезти до власної майстерні.

Галерея (обрані твори)[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Людвиг Дойч

Джерела[ред. | ред. код]

  • Hali, The international magazine of antique carpet and textile art: Volume 8 1986 "Ludwig Deutsch is perhaps the Austrian Orientalist most sought after by collectors. One of his works on show, 'The Scholar', is a fine example of the artist at his very best. Dated 1901 and painted in Paris, like the vast majority of his works, it has ..."
  • Guenther Wimmer, Martina Haja: Les Orientalistes des Ecoles allemande et autrichienne : Art Creation Realisation : 2000 : ISBN 2867701406