Збройні сили Австралії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Збройні сили Австралії
англ. Australian Defence Force
Засновані 1 січня 1901
Поточна форма 9 лютого 1976
Види збройних сил
Австралія Австралійська армія
Королівський австралійський військово-морський флот
Повітряні сили Австралії
Командування
Головнокомандувач генерал Девід Герлі
Міністр оборони Річард Марлс
Начальник штабу генерал Ангус Кемпбелл
Людські ресурси
Призов скасований
Активні службовці 60 330
Резерв 29 740
Службовці за кордоном 1 841
Витрати
Бюджет 44.6 млрд. доларів
Відсоток у ВВП 2
Промисловість
Річний експорт близько 2 млрд. доларів
Штаб Австралійських сили оборони, Канберра
Академія Австралійських сили оборони, Канберра
Австралійські військові під час навчань у 2018 році

Австралійські сили оборони (АСО) (англ. Australian Defence Force (ADF)) — збройні сили Австралії, які відповідають за її оборону. Збройні сили складаються з Королівського австралійського флоту, австралійської армії, Королівських австралійських військово-повітряних сил, а також тривидових (tri-service) підрозділів.

Протягом перших десятиліть XX століття, австралійських уряд заснував три окремих види збройних сил. Кожний вид збройних сил мав свій власний порядок підпорядкованості. У 1976 році уряд Австралії ухвалив стратегічну зміну й створив Австралійські сили оборони, підпорядковані єдиному штабу. З часом, ступінь інтеграції збільшилася і тривидові штаб, матеріально-технічне забезпечення та навчальні заклади витіснили багато установ окремих видів збройних сил.

Австралійські сили оборони є технічно насиченими порівняно невеликими збройними силами. Попри те, що наявність в АСО 53 тис. кадрового персоналу та 20 тис. резервістів робить їх найбільшими в Океанії, це набагато менше, ніж у більшості азійських військ. Однак, АСО здатне розгортати сили в різних місцевостях за межами Австралії.

Кількість персоналу на 2007—2008 фінансовий рік[1]:

Вид збройних сил Кадрові військовослужбовці Активний резерв Всього
Флот 12935 1795 14730
Армія 26611 15892 42503
ВПС 13621 2653 16274
Всього 53167 20340 73507

Поточні пріоритети[ред. | ред. код]

У 2000 році австралійське уряд розробив «Білу книгу» щодо всіх аспектів своєї політики в галузі оборони. У «Білій книзі» викладаються і роз'яснюються пріоритети Австралійських сили оборони. У документі відзначається, що АСО має три пріоритетні напрямки. Перше з цих пріоритетних завдань полягає в тому, щоб зберегти можливості для захисту території Австралії від будь-яких імовірних нападів, не покладаючись на допомогу на збройні сили будь-якої іншої країни. Другий пріоритет полягає в тому, щоб сприяти забезпечення безпеки безпосередніх сусідніх країн Австралії через роботу із сусідніми країнами і брання участі в санкціонованих Організацією Об'єднаних Націй миротворчих операціях. Третій пріоритет для АСО полягає в тому, щоб сприяти міжнароднім коаліціям сил за межами найближчому оточення Австралії, де займаються австралійські інтереси. АСО також відповідає за співробітництво в області прибережних спостережень та реагування на надзвичайні ситуації, включаючи стихійні лиха.

Історія[ред. | ред. код]

Австралія підтримує збройні сили, від створення федерації Австралії з січня 1901 року. У часи Федерації, австралійський уряд створив австралійську армію та військово-морські сили Співдружності. У 1909 році уряд заснував австралійський Королівський військово-морський флот, якій ввібрав у себе військово-морські сили Співдружності. Армія створила австралійський авіаційний корпус в 1912 році, який відокремився у Королівські австралійські військово-повітряні сили у 1921 році. Ці види збройних сил не були пов'язані в єдиний порядок підпорядкованості, так як кожен вид мав власного міністра і окремі адміністративні процедури. Всі три види збройних сил брали широку участь в військових діях під час Першої світової війни та Другої світової війни.

Австралійські війська брали участь у Корейській війні та В'єтнамській війні.

У 1973 р., секретар міністерства оборони, Артур Тендж, представив урядові доповідь, що рекомендувала уніфікацію окремих департаментів підтримки кожного виду збройних сил в єдиний Департамент з питань оборони та створення посади командувача штабу силами оборони. Уряд прийняв ці рекомендації та Австралійські сили оборони були створені 9 лютого 1976 року.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сайт оборонного резерву: Що таке резерви (англ.). Архів оригіналу за 5 травня 2009. Процитовано 11 червня 2009.