Накасоне Ясухіро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Накасоне Ясухіро

Накасоне Ясухіро (яп. 中曽根 康弘; нар. 27 травня 1918(19180527), Такасакі, Префектура Ґумма) — японський політичний і державний діяч. Прем'єр-міністр Японії з 27 листопада 1982 по 6 листопада 1987 року. Залишається одним з найстаріших політиків ХХ століття, що живуть на планеті.

Його син, Накасоне Хирофумі, також є членом парламенту. Обіймав посади міністра освіти в кабінеті Обуті Кейдзо і міністра закордонних справ у першому уряді Асо Таро.

Біографія[ред. | ред. код]

Закінчивши юридичний факультет Токійського університету в 1941 р., вступив на службу в Міністерство внутрішніх справ. Під час війни добровольцем пішов у флот, служив на Тайвані.

У 1947 р. був вперше обраний до парламенту від Демократичної партії. Вже в ті роки відрізнявся націоналістичними поглядами, в 1951 р. утримався від голосування за японо-американський договір безпеки, вважаючи, що він ущемляє суверенітет Японії.

Політична кар'єра[ред. | ред. код]

Член Ліберально-демократичної партії (ЛДП) з моменту її створення. У 1959 р. вперше увійшов до складу уряду як начальник науково-технічного управління. В подальшому обіймав в кабінеті міністрів пости начальника Управління національної оборони, міністра транспорту, начальника адміністративного управління. У ЛДП належав до фракції І. Коно, потім очолив цю фракцію, ставши одним з лідерів партії — головою ради загальних питань, генеральним секретарем.

У 19821987 рр. — Голова ЛДП, прем'єр-міністр Японії. Накасоне — нетрадиційний політик із яскраво вираженим особистим політичним стилем, виступав під гаслом «остаточного підведення підсумків повоєнної політики». З його ім'ям пов'язане настання неоконсервативної хвилі в Японії і проведення адміністративно-фінансової реформи. Тричі бував у СРСР, зустрічався Горбачовим (1985, 1988, 1989).

У 1989 р. у зв'язку з обвинуваченням у причетності до фінансових махінацій компанії «Рікруто» офіційно вийшов з ЛДП, але продовжував впливати на її політику (в квітні 1991 р. відновила членство в ЛДП). Заснував дослідницьку організацію — Інститут глобального світу.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]