Напіввегетаріанське харчування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Напіввегетаріанські системи харчування — це ряд не вегетаріанських дієт, які обмежують вживання продуктів отримані шляхом насильства, але не забороняють їх[1].

Види[ред.ред. код]

Пескетаріанство[ред.ред. код]

Пескетаріанство — це система харчування, яка забороняє їсти м’ясо теплокровних тварин та дозволяє їсти рибу та морепродукти. Ця система харчування є частиною середземноморської дієти.

Поллотаріанство[ред.ред. код]

Поллотаріанство — це система харчування, яка забороняє їсти червоне м’ясо і дозволяє їсти рибу, морепродукти та м’ясо птиці.

Флекситаріанство[ред.ред. код]

Флекситаріанство — це переважно рослинна дієта, що іноді допускає вживання м’яса. В англійській мові це слово є об’єднанням двох слів — гнучкий та вегетаріанець.

Користь[ред.ред. код]

На відміну від вегетаріанства ці дієти включають помірне вживання риби, морепродуктів, пташиного м’яса і навіть червоного м’яса. Тому у цих дієт є в достатній кількості вітаміна В12, білка, заліза та багато інших корисних речовин. При чому у цих дієт менший уровень холестерину та насичених жирів, що зменшує ризик серцево-судинних захворювань.[2]

Критика[ред.ред. код]

Вегетаріанці та вегани часто критикують пескетаріанство, поллотаріанство та флекситаріанство, котрі стверджують, що ці напрямки є не вегетаріанськими. Згідно з їхньої критики вегетаріанці це ті, що відмовилися від усіх продуктів тваринного походження або в крайньому випадку так зване оволактовегетаріанство.

Див.також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]