Флекситаріанство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Флекситаріанство — переважно рослинна дієта, що допускає вживання тваринної їжі. Флекситаріанці прагнуть якнайменше вживати м'ясо, проте повністю його зі свого раціону не виключають. У той же час не існує визначеної кількості вживаного м'яса для класифікації флекситаріанця.

У 2003 році Американське діалектичне товариство визнало слово флекситаріанець найпопулярнішим словом року та визначило його як «вегетаріанець, що іноді їсть м'ясо»[1].

Походження слова[ред. | ред. код]

В англійській мові слово flexitarian є об'єднанням слів flexible (гнучкий) та vegetarian (вегетаріанець)[2]. Вперше вживання слова «флекситаріанство» зафіксовано в жовтні 1992 року у випуску Austin American-Statesman. У цьому випуску репортер Лінда Антоні написала статтю «Acorn serves up 'flexitarian fare'». Ця стаття описувала недавнє відкриття «Жолудевого кафетерію», власниця якого, Гельга Морас, називала своє харчування «флекситаріанським».

Критика[ред. | ред. код]

Флекситаріанство часто критикується вегетаріанцями або веганами, котрі стверджують, що цей напрям не може вважатися вегетаріанським. Згідно цієї критики, вегетаріанці — це ті, що повністю виключили зі свого раціону їжу тваринного походження, у крайньому випадку так звані оволактовегетаріанці. Флекситаріанство та схожі з ним напрями «напіввегетаріанства» дублюють «проблематику», проте «діаметрально протилежні основам вегетаріанства»[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. и2003 Words of the Year. American Dialect Society. 2007-01-13. Архів оригіналу за 2012-04-12. Процитовано 2007-12-03. 
  2. The Flexitarian Diet
  3. Iacobbo, Vegetarians and Vegans in America Today, 2006, pp. 164-5

Література[ред. | ред. код]

  • Dawn Jackson Blatner, RD, LDN, 2009, The Flexitarian Diet: The Mostly Vegetarian Way to Lose Weight, Be Healthier, Prevent Disease, and Add Years to Your Life, McGraw-Hill Professional. ISBN 0-07-154957-9

Посилання[ред. | ред. код]