Народний банк Сербії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Народний банк Сербії
Штаб-квартира Белград
Дата заснування 2 липня 1884 року
Президент
(голова)
Јоргованка Табаковић
Країна  Сербія
Вебсайт www.nbs.rs
Валюта Сербський динар
CMNS: Народний банк Сербії у Вікісховищі

Народний банк Сербії (серб. Народна банка Србије) — центральний банк Сербії.

Історія[ред. | ред. код]

Перші паперові гроші (асигнати) були випущені на території Сербії в 1848 році в містах Сремськи-Карловци і Суботиця (Воєводина).

У 1876 році випущені перші сербські банкноти казначейства.

2 липня 1884 року заснований Привілейований народний банк Сербського Королівства, що отримав право випуску банкнот, що розмінюються на золото. В період австрійської окупації під час Першої світової війни банк знаходився в еміграції у Франції. Законом від 26 січня 1920 року банк перетворений в Народний банк Королівства сербів, хорватів і словенців. У 1931 році банк перейменований в Народний банк Королівства Югославія.

У 1941–1944 роках банк знаходився в еміграції в Лондоні. На окупованій території Сербії був створений Сербський народний банк (Српска народна банка), що випускав банкноти і монети.

Після звільнення Народний банк Королівства Югославія відновив роботу в Югославії. У 1946 році банк націоналізований і перейменований в Народний банк Федеративної Народної Республіки Югославія. У 1963 році банк перейменований в Народний банк Югославії[1].

Законом, що набрав чинності 19 липня 2003 року, банк перейменований в Народний банк Сербії.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Бутаков, 1987, с. 277—278.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Бутаков Д.Д., Золотаренко Е.Д., Рыбалко Г.П. Валюты стран мира: Справочник / Под ред. С. М. Борисова, Г. П. Рыбалко, О. В. Можайскова. — 5-е изд., перераб. и доп. — М. : Финансы и статистика, 1987. — 383 с. — 55 000 прим.

Посилання[ред. | ред. код]