Ніїґата (префектура)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Префектура Ніїґата
Flag of Niigata Prefecture.svg
 Прапор
Map of Japan with highlight on 15 Niigata prefecture.svg
Префектура на карті Японії
Країна Японія Японія
Регіон Чюбу, Північнозем'я
Центр Ніїґата
Код 15000-2
ISO JP-15
Площа 12 583,81 км²[1]
(є невизначені кордони)
Населення 2 363 789 осіб
(Станом на 1 серпня 2011)
Густота 188 осіб/км²
Зв'язок Офіційна сторінка
Map
проєкт

Префекту́ра Ніїґа́та (яп. 新潟県, にいがたけん, МФА[ɲiːgata keɴ]?) — префектура в Японії, в регіоні Чюбу, Північнозем'я. Розташована в північно-східній частині острова Хонсю, на узбережжі Японського моря. Адміністративний центр префектури — Ніїґата. Межує з префектурами Ямаґата, Фукусіма, Ґумма, Наґано та Тояма, а також Ісікава по морю. Заснована 1871 року на основі провінції Етіґо. Площа становить 12 583,81 км². Станом на 1 серпня 2011 року в префектурі мешкало 2 363 789 осіб. Густота населення складала 188 осіб/км². Основою економіки є сільське господарство, рибальство, видобуток нафти і газу, туризм[2].

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Лижний курорт в Мьоко, Ніїґата.

Префектура Ніїґата розташована в центральній частині японського острова Хонсю, в на півночі регіону Тюбу, на березі Японського моря. Вона межує на півночі з префектурою Ямаґата, на сході і півдні — з префектурами Ґумма та Наґано, а на заході — з префектурою Тояма. Адміністративний центр префектури — місто Ніїґата — єдине місто державного значення Японії на узбережжі Японського моря. Для префектури притаманна висока сейсмічна активність і висока кількість опадів, особливо взимку[2].

До складу префектури Ніїґата входять колишні історичні провінції Етіґо і Садо, складові Північноземного краю. Перша була зв'язковою ланкою між Столичною округою та Північно-Східною Японією; друга, через розташування на віддаленому острові, слугувала місцем заслання політичних злочинців. У 16 столітті провінція Етіґо була одним із центрів об'єднання Східної Японії під проводом самурайського полководця Уесуґі Кенсіна. Після заснування сьоґунату Едо порти провінції відігравали провідне значення у торгівлі на Японському морі та сполученні із містом Едо. З 17 століття острів Садо був місцем видобутку золота. У 20 столітті набула розвитку транспортна інфраструктура, завдяки якій префектура була сполучена швидкісними залізницями й автошляхами зі столицею Токіо[2].

Префектура Ніїґата є одним з лідерів країни у сільському господарстві, особливо рисівництві. Місцеві фермери вирощують більшу частину усього японського високоякісного рису косіхікарі. Префектура має також поклади вугілля, нафти і природного газу, які експлуатуються з кінця 19 століття. Префектура Ніїґата є провідним японським центром гірськолижного туризму і зимових розваг. В Японії її часто називають «країною снігу»[2].

Площа префектури Ніїґата становить &&&&&&&&&&012583.072000012 583,72 км². Це п'ята найбільша адміністративна одиниця по країні. Населення становить &&&&&&&&02364212.&&&&002 364 212 осіб. Середня густота дорівнює близько 187 осіб на 1 км²[2].

Адміністративний поділ[ред. | ред. код]

Транспорт[ред. | ред. код]

Освіта[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Інститут географії Японії. 2010.10.1
  2. а б в г д Такацу Йошіакі. Префектура Ніїґата // Енциклопедія Ніппоніка: в 26 т. 2-е видання. — Токіо: Шьоґакукан, 1994—1997.

Джерела та література[ред. | ред. код]

Ніїґата (префектура) // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Ніїґата (префектура)