Оператор системи передачі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спрощена схема елекектроенергетичної системи.
Червноим позначено генерацію,
синім — систему передачі,
зеленим — систему розподілу,
чорним — споживачів

Оператор системи передачі — організація, що є транспортувальником енергії у вигляді природного газу[1] або електроенергії[2] на національному або регіональному рівні, з використанням фіксованої інфраструктури. Термін визначено Європейською Комісією. Процедура сертифікації операторів систем передачі перелічена у статті 10 Директив з електроенергії та газу 2009 року[3].

Згідно з українським законодавством «Оператор системи передачі» (ОСП) визначений тільки для передачі електроенергії. Це юридична особа, відповідальна за експлуатацію, диспетчеризацію, забезпечення технічного обслуговування, розвиток системи передачі та міждержавних ліній електропередачі, а також за забезпечення довгострокової спроможності системи передачі щодо задоволення обґрунтованого попиту на передачу електричної енергії.[4]

Через витрати на створення інфраструктури передачі, таких як магістральні лінії електропередач, підстанції, магістральні газопроводи, ОСП зазвичай є [[[Монополія|природною монополією]]] і підлягає регулюванню.

Дивитись також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]