ДТЕК Київські регіональні електромережі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ДТЕК Київські регіональні електромережі

ДТЕК Київські регіональні електромережі (раніше ПрАТ «Київобленерго») — приватне акціонерне товариство, що спеціалізується на розподілі електричної енергії споживачам Київської області. Кінцевим власником є Рінат Ахметов.[1]

Історія компанії[ред. | ред. код]

Створення компанії[ред. | ред. код]

ПАТ «Київобленерго» було засновано у 1995 році як Державне підприємство «Київобленерго», яке згодом відповідно до Указу Президента України «Про структурну перебудову в електроенергетичному комплексі України» від 4 квітня 1995 року та наказу Міністерства енергетики та електрифікації України від 2 серпня 1995 року було перетворено на Державну акціонерну енергопостачальну компанію ДАЕК «Київобленерго». Тоді до складу товариства увійшли Правобережні, Лівобережні та Білоцерківські електричні мережі, які належали до «Київенерго».

Згодом, у 1998 році, для налагодження чіткої системи управління електричними мережами області та усунення дублювання функцій було проведено реорганізацію компанії з перетворенням Білоцерківських електричних мереж в окремий підрозділ, ліквідацією Лівобережних електричних мереж та підпорядкуванням районів електричних мереж безпосередньо керівництву компанії. Водночас зазнали змін і структури районних електромереж.

Купівля активів компанією AES[ред. | ред. код]

У 2001 році у результаті тендеру, проведеного Фондом державного майна України, значну частку акцій «Київобленерго» придбала відома світова енергетична корпорація AES. Цього ж року за рішенням загальних зборів акціонерів ДАЕК «Київобленерго» змінила назву на ВАТ «АЕС Київобленерго», а на початку 2004 року компанію за рішенням акціонерів перетворено на закрите акціонерне товариство.

У зв'язку із приведенням діяльності Товариства у відповідність до вимог Закону України «Про акціонерні товариства» 11 квітня 2011 року загальні збори акціонерів ЗАТ «Київобленерго» прийняли рішення про зміну найменування Товариства на Публічне Акціонерне Товариство «Київобленерго».

Купівля активів компанією «ВС Энерджи Интернейшнл»[ред. | ред. код]

Корпорація AES погодилася продати належні їй 89,12 % акцій ПАТ «AES Київобленерго», яке обслуговує 881 000 споживачів в Київській області, а також 84,56 % акцій ПАТ «AES Рівнеобленерго», яке обслуговує 412 000 споживачів в Рівненській області.[2]

У квітні 2013 року компанія «АЕС Київобленерго» стала частиною енергетичного бізнесу однієї з українських керуючих компаній — «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна», та змінила назву на ПАТ «Київобленерго». Компанія здійснює свою діяльність на території понад 28,1 тисяч км2 та обслуговує[коли?] понад 25835 промислових та 908141 побутових споживачів. До її складу входять 26 районних підрозділів. Входить до переліку найбільших платників податків у Київській області.

Атака під час російсько-української війни[ред. | ред. код]

Під час російсько-української війни, що розпочалась з анексії Криму в 2014 році, інформаційно-обчислювальні системи України ставали об'єктами атак з боку Росії. Так, наприклад, 23 грудня 2015 року російським зловмисникам вдалось успішно атакувати комп'ютерні системи управління в диспетчерській «Прикарпаттяобленерго» та вимкнули близько 30 підстанцій, залишивши близько 230 тисяч мешканців без світла протягом однієї-шести годин. Ця атака стала першою у світі підтвердженою атакою, спрямованою на виведення з ладу енергосистеми, також було атаковано Київобленерго.[3].

Купівля компанією ДТЕК і ребрендинг[ред. | ред. код]

У травні 2019 року енергохолдинг ДТЕК завершив операцію з придбання 68,2949 % акцій АТ «Одесаобленерго» і 93,9978 % ПрАТ «Київобленерго» у групи російських компаній «VS Energy».[4]

Таким чином, колишнє «Київобленерго» змінило назву на «ДТЕК Київські регіональні електромережі» з відповідним ребрендингом.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ - youcontrol. Архів оригіналу за 1 жовтня 2021. Процитовано 1 жовтня 2021. 
  2. AES уходит из Украины. forbes.net.ua. Архів оригіналу за 11 січня 2017. 
  3. Кім Зеттер, Wired (17 березня 2016). Хакерська атака Росії на українську енергосистему: як це було. ТЕКСТИ. Архів оригіналу за 25 лютого 2022. Процитовано 18 березня 2016. 
  4. ДТЕК Ахметова РєСѓРїРёРІ РґРІР° обленерго Сѓ СЂРѕСЃС–Р№СЃСЊРєРѕС— VS Energy. Економічна правда. 16 травня 2019. Архів оригіналу за 20 травня 2019. Процитовано 3 червня 2021.