Осердя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рис. 3. Вигляд проміжного реле — всередині котушки, міститься осердя-стрижень.

Осердя (англ. Core)— основна внутрішня частина низки приладів, пристроїв, виробів, споруд: реле, кабелю, ротора електродвигунів, троса, каната, кулі тощо, а також наприклад, серединна частина стовбура дерева.[1]

Окремі приклади[ред. | ред. код]

Рис. 1. Якір машини постійного струму: а — якір без обмотки; б — сталевий лист осердя якоря; 1 — натискні шайби; 2 — зубець; З — паз; 4 — вентиляційний отвір

Осердя якоря, статора[ред. | ред. код]

Осердя якоря — ротора це сталевий циліндр, складений з окремих штампованих листів електротехнічної сталі. Слугує для проходження з певними втратами магнітного потоку створюваного електричним струмом в обвитках. На рис. 1 б показано один елемент осердя якоря електричної машини. Осердя статора, це внутрішня його частина, котра виготовляється з ізольованих лаком листів електротехнічної сталі, що складені в пакети і закріплені в станині. У пази осердя прокладається статорна обвитка.

Осердя каната[ред. | ред. код]

Рис. 2. Канат сталевий без осердя (а) і з осердям (б, в)

Осердя каната — центральна частина каната, наприклад сталевого, на яку здійснюється навивка окремих пасом каната. Виготовляється з жорсткого матеріалу, форма перерізу — кругла або фасонна (див. рис. 2).

Осердя реле[ред. | ред. код]

Осердя реле — магнітопровід у центрі електромагніту реле, зроблений із магнітного матеріалу, на який намотана котушка (див. фото на рис. 3).

Осердя кулі[ред. | ред. код]

У найбільш високошвидкісних кулях, осердям слугує свинець, який міститься в металевій оболонці. Свинець широко застосовується у виготовленні куль усіх типів через високу густину, що забезпечує більшу масу, а відповідно — кінетичну енергію, для певного об'єму.

Також, осердя це[ред. | ред. код]

Література і джерела[ред. | ред. код]


Посилання[ред. | ред. код]

  1. Визначення віку дерева. ni.biz.ua. Процитовано 9 червня 2023.
  2. Кровообіг плода. АНАТОМ | The ANATOMIST (укр.). Процитовано 4 жовтня 2022.
  3. Як доступитися до осердя міста? (фоторепортаж). Терен (укр.). Процитовано 4 жовтня 2022.
  4. ОСЕРДЯ значення слова, рід, транслітерація, переклад, кількість літер. slova.com.ua (укр.). Процитовано 4 жовтня 2022.