Петренко Микола Євгенович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Микола Євгенович Петренко
Народження 6 листопада 1925(1925-11-06) (92 роки)
  Лохвиця
Національність українець
Громадянство СРСР СРСР Україна Україна
Мова творів українська
Рід діяльності письменник
Жанр поезії, проза, гумор, публіцистика, вірші для дітей, казки, пісенні тексти, п'єси та лібрето
Нагороди та премії
ім. Павла Тичини,
ім. Юрія Яновського,
ім. Маркіяна Шашкевича,
ім. Богдана-Нестора Лепкого

Микола Євгенович Петренко (* 6 листопада 1925(19251106), Лохвиця) — український письменник. Член Спілки письменників України з 1960 р.

Біографія[ред.ред. код]

Народився у 1925 році в м. Лохвиця Полтавської області в сім'ї робітника.

Під час Другої Світової війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини. За спробу втечі відбував покарання в концтаборах. Після закінчення війни пройшов фільтраційні та трудові табори в СРСР.

У 1951 р., закінчив факультет журналістики Львівського державного університету.

Працював в обласній молодіжній газеті, редактором Львівського телебачення, кореспондентом «Літературної України», звідки був звільнений за «пропетлюрівські» вірші. У 1957 р. вийшла перша поетична збірка.

Творчість[ред.ред. код]

Автор більше 60 книг: поезії, проза, гумор, публіцистика, вірші для дітей, казки, пісенні тексти, п'єси та лібрето музичних вистав, які ставилися на сценах львівських театрів: «Чарівне кресало», «Довбушів топірець», «Дві Іванки», «Шість імен» та інші.

Бібліографія[ред.ред. код]

Автор збірок поезій «Дні юності», «Серцем палаючим», «Весняний засів», «Суворі береги», «Гранітні віхи», «Боровиця», «Заповітна гора», «Вітрова гора», «Молода осінь», «Віра в мирний день», «Символіка слова», «Понад двома безоднями», «Нагорна сповідь», «Про вербу», «Заново б тебе зустріти», «Я — дух одвічної стихії», «Упала зморшка на твоє чоло»; прози «Світ чекає на тебе», «Не ступлю на цю землю», «Чекання райдуги», «Щоб ластівки прилітали», «Контрольна для вчителя», «Перепустка до раю», «Лицарі пера і чарки», «Пошматований день», «Край залізних стовпів», «Написане на снігу», «Через 44 довгих років»; книжок для дітей «Марічка- невеличка», «Чом не ростуть вареники», «Вусата сімейка», «Довбушів топірець», «Похід на Чорногору», «Непроданий кінь», «Вишиванка від ангела», « Кожух для п'яти братів».

Нагороди[ред.ред. код]

Лауреат премій ім. Павла Тичини, Юрія Яновського, Маркіяна Шашкевича, Богдана-Нестора Лепкого.

Відповідно до Указу Президента України від 3 березня 2011 року Петренку Миколі Євгеновичу призначено державну стипендію видатним діячам культури і мистецтва.[1]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]