Послання до Римлян

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Valentin de Boulogne чи Nicolas Tournier. «Апостол Павло за написанням листа»

Посла́ння до Ри́млян, або Лист до Ри́млян — книга Нового Завіту. Послання написано апостолом Павлом у Коринфі. Фіва (16:1) з Кенхреїв[en] передала його до Риму, і Гай з Коринфа приймав апостола в той час, коли він писав його (16:23; 1 Кор. 1:14), і Ераст був доморядником міста, тобто Коринфа (2 Тим. 4:20). Один із семи Павлових листів, що їхнє авторство не підлягає сумніву.

Час написання[ред. | ред. код]

Точний час написання не згадується в посланні, але очевидно воно було написане, коли апостол збирався «йти до Єрусалиму послужити святим», тобто, при завершенні його другого візиту до Греції, протягом зими, яка передувала останньому відвіданню ним того міста (15:25; порівн. Дії 19:21; 20:2, 20:3, 20:16; 1 Кор. 16:1-4), рано в 58 році н. е.

Передумови написання[ред. | ред. код]

Дуже ймовірно, що християнство було проповідуване в Римі деякими з тих, хто знаходився в Єрусалимі в день П'ятидесятниці (Дії 2:10). В цей час в Римі було дуже багато євреїв, і ймовірно їх синагоги відвідували також римляни, які таким чином познайомилися з великими фактами щодо Ісуса, оскільки про них повідомляли серед євреїв. Таким чином в Римі була сформована церква, складена як з євреїв, так і язичників. Багато хто з братів вийшов, щоб зустрічати Павла на його підході до Риму. Є свідоцтва, що християни знаходилися тоді в Римі в значній кількості, і мали ймовірно більш ніж одне місце зустрічі (Рим. 16:14, 16:15). Апостол Павло не був знайомий з громадою Риму, але водночас мав там чимало знайомих. Лист добре структуризований, ймовірно до його написання було прикладено більше зусиль.

Мета написання[ред. | ред. код]

Мета апостола при написанні до цієї церкви полягала в поясненні їм великих доктрин Євангелія. Його послання було «своєчасною порадою». Безпосередньо глибоко вражений відчуттям цінності доктрин спасіння, він відкриває у ясній і зв'язній формі цілу систему Євангелія в його відношенні як до єврея, так і язичника. Це послання особливе в тому, що це — систематичне роз'яснення Євангелія універсального застосування. Тут послідовно розглядається тема виправдання для (прохання щодо) язичників, звернене (адресоване) до євреїв. Така ж тема обговорюється у посланні до Галатів, але там апостол посилається на свої власні повноваження, тому що церква в Галатії була заснована ним.

Зміст послання, та його розділи[ред. | ред. код]

Після вступу (1:1-1:15), апостол представляє в ньому різні аспекти і відносини доктрини виправдання вірою (1:16-11:36) завдяки праведності Христа. Він показує, що спасіння — благодать, і тільки благодать. Цей головний розділ його листа завершується різними практичними напученнями (12:1-15:13), які завершуються висновком, що містить особисті пояснення і привітання, які містять імена двадцяти чотирьох християн в Римі, благословення, і славослів'я (15:14-16:).

Див. також[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]