Пушкінська (станція метро, Москва)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пушкінська
Тагансько-Краснопресненська лінія
Загальні дані
Тип Колонна трисклепінна глибокого закладення
Глибина закладення 51 [1] м
Проєктна назва Площа Пушкіна
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Ширина 16.1 [2] м
Дата відкриття 17 грудня 1975
Архітектор(и) Р. В. Баженов (рос.), Ю. В. Вдовін[ru]
Архітектор(и) вестибюлів М. І. Демчинський[ru], Ю. А. Колесникова (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) Е. С. Барский (рос.), А. И. Семёнов (рос.)
Пересадка на Тверська
Чеховська
А: м1, м5, м40, е30, с344, с511, н1, н12
Виходи до Тверська вул., Страстний і Тверський бульвари
Час відкриття 5:30
Час закриття 1:00
Код станції 119
Мапа
Тагансько-Краснопресненська лінія
оборотні тупики
Планерна
Сходненська
Тушинська
Спартак
Щукинська
оборотні тупики
Октябрське поле
Полежаєвська
   
Бігова
Вулиця 1905 року
Барикадна
Пушкінська
   
Кузнецький міст
   
Китай-город
Таганська
Пролетарська
Волгоградський проспект
Текстильщики
Кузьминки
Рязанський проспект
Вихіно
Лермонтовський проспект
Жулебіно
оборотні тупики
Котельники
оборотні тупики

Пушкінська (рос. Пушкинская) — станція Тагансько-Краснопресненської лінії Московського метрополітену. Відкрита 17 грудня 1975 паралельно зі станцією «Кузнецький міст» як центральна дільниця, що сполучає Жданівський і Краснопресненський радіуси в єдину лінію.

Технічна характеристика

[ред. | ред. код]

Конструкція станції — колонна, трисклепінна, глибокого закладення (глибина закладення — 51 м[1]), що не будувалися в Москві з 1950-х років. Станція має найбільшу глибину закладення на лінії. Крок колон — 5,25 м. Ширина середнього залу — 8,2 м, висота — 6,25 м.

Колійний розвиток

[ред. | ред. код]

Станція без колійного розвитку.

Оздоблення

[ред. | ред. код]

Вся станція витримана у білій колірній гамі. Пушкінська тема в оформленні простежується в яскравих мідних карбуваннях, розташованих на колійних стінах — по чотири на кожній. Карбування присвячені: Москві (два карбування), Санкт-Петербургу, Царськосільському ліцею, маєтку Михайлівське, могилі поета у Святогірському монастирі й поетичному дару поета (два карбування). Кожне зображення супроводжується рядками з творів поета.

Вестибюлі та пересадки

[ред. | ред. код]

Станція має два підземних вестибюлі.

Західний підземний вестибюль є спільним для станцій «Пушкінська» і «Тверська», та є підземним ансамблем з двох великих прямокутних залів, сполучених двома широкими і короткими проходами. Між проходами знаходяться каси. Вийти у місто можна на Тверську вулицю, у цоколь будівлі видавництва «Ізвестія», в довгий підземний перехід під Тверською площею.

Східний підземний вестибюль є спільним для станцій «Пушкінська» і «Чеховська» і є великим прямокутним приміщенням з низькою пласкою підвісною стелею, покритою невеликими квадратними світловими кесонами. Вийти можна ву підземний перехід під Страстним бульваром.

Пересадний вузол, станції який було названо на честь письменників і поетів О. С. Пушкіна, Максима Горького та А. П. Чехова, був глибоко символічним. В 1991 році станція Горьківська була перейменована на Тверську, одночасно з аналогічним перейменуванням вулиці Горького.

Перехід на станцію «Тверська» Замоскворіцької лінії починається у західній половині станції сходами на місток через платформу і колії в бік станції Вихіно.

Перехід на станцію «Чеховська» Серпуховсько-Тимірязєвської лінії можна здійснити двома шляхами. Перший — по сходах і містку у східній половині головного залу станції. Другий — по коридору від східного торця станції.

Пересадки

[ред. | ред. код]

Пасажиропотік

[ред. | ред. код]

«Пушкінська» — одна з найзавантаженіших станцій метро, ​​щодня станцією користуються близько 400 тис. осіб: 170 тис. осіб — з переходу станції «Тверська» і 212 тис. осіб — з переходу станції «Чеховська». Пасажиропотік через вестибюлі становить 46,77 тис. осіб.

Примітки

[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Пушкінська (станція метро, Москва)

  1. а б Глибина закладання станцій метро. stroi.mos.ru. Комплекс містобудівної політики та будівництва міста Москви. Архів оригіналу за 30 серпня 2021. Процитовано 2 вересня 2018.
  2. Московське метро: Тагансько-Краснопресненська лінія. Архів оригіналу за 27 березня 2016. Процитовано 12 листопада 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]

Координати: 55°45′55″ пн. ш. 37°36′24″ сх. д. / 55.76528° пн. ш. 37.60667° сх. д. / 55.76528; 37.60667

Попередня станція Лінія Наступна станція
Барикадна   Тагансько-Краснопресненська лінія   Кузнецький міст