Рада міністрів Індійської Республіки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рада міністрів Індійської Республіки (англ. Council of Ministers of the Republic of India) — кабінет міністрів Індійської Республіки, останній склад якого був скликаний за результатами виборів 2009 року. Його головою зараз є прем'єр-міністр Манмохан Сінґх.


Вища виконавча влада практично зосереджена в руках Уряду (Ради міністрів) і персонально Прем'єр-міністра. За конституційним звичаєм Президент призначає Прем'єром лідера парламентської фракції тієї партії, яка користується підтримкою більшості в Народної палати. Уряд є колегіальним органом, що включає крім Прем'єр-міністра Міністрів, що призначаються за поданням Прем'єра також Президентом країни. Прем'єр-міністр може з формального схвалення Президента змінювати склад уряду і звільняти міністрів. Міністр повинен бути депутатом будь-якої з палат Парламенту чи стати їм протягом 6 місяців. Рада міністрів відповідальна перед Народною палатою і в разі висловлення останньою вотуму недовіри може бути розпущена Президентом. Проте Президент за порадою Прем'єр-міністра може в цьому випадку достроково розпустити нижню палату.

Рада Міністрів рідко збирається у складі повному. Усі запитання керівництва країною розв'язуються Кабінетом - вузьким складом Уряду, куди входять керівники найбільш важливих галузей керування. Зазвичай рішення приймаються за загальною згодою без формального голосування. Керівники менш важливих відомств, що не є членами Кабінету, називаються державними міністрами.

Місцевий уряд формується головним міністром штату з членів партії, що перемогла на виборах до законодавчих зборів. Управління штатами побудоване за тим самим принципом, що і союзом. У його основі лежить парламентська система, за якої главою виконавчої влади є конституційний голова штату (призначається Президентом країни строком на 5 років (губернатор)), який діє відповідно до рекомендацій Кабінету міністрів, є відповідальним перед виборним законодавчим органом штату. Фактично так само, як і в центральному Парламенті, реальною виконавчою владою володіє головний міністр штату, що затверджується губернатором.


Політика Це незавершена стаття про політику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.