Уряд Австралії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралія
Coat of Arms of Australia.svg
Цю таблицю присвячено темі:
Політика і уряд
Австралії

Виконавча влада
Монарх (Єлизавета II)
Генерал-губернатор (Пітер Косгроув)
Прем'єр-міністр (Малкольм Тернбулл)
Кабінет
Виконавча рада

Законодавча влада
Парламент
   Сенат
   Палата представників
   Лідер опозиції (Малколм Торнбал)
Вибори
   Виборча система
   Виборчі округи
   Минулі вибори
   Майбутні вибори

Судова влада
Високий суд
Судова система
Конституція


Виконавча влада
Губернатори
Прем'єр-міністри

Законодавча влада
Парламенти
Виборчі системи
   АСТ ·  НПУ ·  ПТ ·  КЛД ·  ПА · 
     ТАС ·  ВІК ·  ЗАЗелені ·  Лейбористська ·  Аграрна ліберальна партія ·  Родина перед усім ·  Ліберальна ·  НаціональнаІнші країни

Уряд або Кабінет міністрів Австралії (англ. Cabinet of Australia) — являє собою раду основних австралійських міністрів, що відповідають за свої дії безпосередньо перед парламентом Австралії. Уряд призначається генерал-губернатором Австралії за поданням прем'єр-міністра країни і виконує свої обов'язки під керівництвом останнього. Закриті засідання Кабінету проходять один раз на тиждень, і на них відбувається обговорення і приймання рішень за основними питаннями політичного, економічного та культурного життя Австралії. Окрім міністрів, що входять до кабінету, у Австралії існує ціла низка «молодших міністрів», які не входять до складу Кабінету міністрів, але виконують свої обов’язки під контролем міністрів кабінету.

Конституція Австралії не визначає законодавчий статус кабінету міністрів, і, таким чином, його рішення не мають законодавчої сили. Всі члени кабінету є одночасно й членами Виконавчої ради, який відповідно до конституції керується генерал-губернатором. Саме цей орган слугує для надання рішенням, які прийнято кабінетом міністрів, законної сили. Однак на практиці генерал-губернатор не має більше тієї реальної влади на території країни, яку він мав раніше, тому для дотримання конституційної процедури один з міністрів має титул віце-президента виконавчої ради і заступає, таким чином, генерал-губернатора у цій інституції влади.