Редактор рівнів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
EditWorld — редактор карт Warzone 2100

Редактор рівнів (також відомий як ігровий редактор, редактор карт, кампаній або сценаріїв; англ. level editor) — прикладне програмне забезпечення для проектування і створення рівнів у комп'ютерних іграх. Редактор рівнів може бути випущений розробником гри (тоді він вважається — офіційним), а також є випадки коли спільнота фанатів гри власними силами створюють такий інструмент. Людину, яка займається створенням ігрових рівнів називають дизайнером рівнів.

Іноді редактор рівнів інтегровані в саму гру і є її невід'ємною частиною. В інших випадках (найчастіше) редактор є окремою частиною гри й навіть поставляється окремо. В цьому випадку редактор може бути як офіційний — створений розробниками гри, так і неофіційний — створений фанатами.

Редактори рівнів переважно використовується для створення рівнів лише для певного ігрового рушія. Розробка ігрового редактора займає багато часу і коштів, тому набагато вигідніше випустити кілька ігор на базі одного рушія і з тим же редактором рівнів, ніж для кожної гри створювати новий окремий редактор. 

Щоб використати у грі новий контент чи можливості (моделі, текстури, зміни у рушії), які не можна зробити за допомогою редактор рівнів, розробники, переважно випускають Software Development Kit — SDK. Для прикладу Sandbox 2 і SDK Crysis Mod SDK, розроблені компанією Crytek і яку призначені для грального рушія CryEngine 2.

Редактор мап Battle for Wesnoth

Приклади офіційно редакторів рівнів:

В роки становлення індустрії відеоігор деякі ігри випускалися разом з утилітами, які називалися «Конструктор» (англ. Construction set або Construction kit). Ці конструктори можна вважати своєрідними ігровими редакторами. Деякі приклади конструкторів:

Див. також

[ред. | ред. код]