Річард Ґай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Річард Ґай у червні 2005 року

Річард Кеннет Ґай (народився 30 вересня 1916 в Нунеатоні(en), Англія) — британський математик, заслужений професор в Департаменті математики в Калгарському університеті.

Річард Ґай, напевно, найбільш відомий через своє співавторство (з Елвіном Берлекемпом(en) та Джоном Конвеєм) у написанні книжки «Виграшні шляхи для ваших математичних ігор» («Winning Ways for your Mathematical Plays(en)»), та авторстві «Невирішені проблеми теорії чисел» («Unsolved Problems in Number Theory(en)»), але він також опублікував понад 100 статей і книг, що охоплюють комбінаторну теорію ігор, теорію чисел і теорію графів.

Також він частково розробив «Посилений закон малих чисел» («Strong Law of Small Numbers(en)»), який говорить: будь-яке невелике число з'являється в набагато більшому числі контекстів, ніж це може здатися розумним, що призводить до багатьох, мабуть, дивовижних збігів у галузі математики, просто тому, що маленькі цифри з'являються так часто, та все ж так мало.

Крім того, у 1959 році Ґай знайшов багатогранник (unistable polyhedron(en), який завжди буде стояти лише на одній грані), що має 19 граней. Подібної конструкції з меншою кількістю граней досі не знайдено. Ґай також винайшов планер в грі Джона Конвея «життя».

Річард Ґай також є помітною фігурою в галузі шахових етюдів. Він був одним з розробників кодексу Guy–Blandford–Roycroft коду(en) для класифікації досліджень, в якому їх близько 200. Він також обіймав посаду редактора з досліджень ендшпілю для британського шахового журналу(en) з 1948 по 1951 рік.

Ґай написав чотири статті з Палом Ердешем, котрий дав йому число Ердеша 1. Він також вирішив одну з проблем Eрдеша.

Його син, Майкл Ґай(en), є комп'ютерним вченим і математиком.

Окремі видання[ред.ред. код]

Книжки[ред.ред. код]

Друкописи[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]