Садґуру

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джаґґі Васудев
Ім'я при народженні: Джаґадіш Васудев
Псевдоніми: Садгуру
Релігія: Індія
Секта: Іша
Дата народження: 3 вересня 1957(1957-09-03) (66 років)
Місце народження: Майсур, Карнатака, Індія
Країна:  Індія
Альма-матер: Майсурський університет
Основні інтереси: Мотоцикл
Нагороди: Падма Вібхушан
Сайт sadhguru.org
CMNS: Садґуру у Вікісховищі

Джаґґі Васудев (англ. Jaggi Vasudev, там. சத்குரு ஜக்கி வாசுதேவ்சத்குரு ஜக்கி வாசுதேவ், гінді सदगुरु जग्गी वासुदेव, каннада ಸಧ್ಗುರು ಜಗ್ಗಿ ವಾಸುದೇವ್, тел. సద్గురు జగ్గి వాసుదేవ్), відомий також як Садґуру (англ. Sadhguru[1]; нар. 3 вересня 1957, Майсур, Карнатака, Індія) — індійський йог і містик. Він заснував «Фонд Іша[en]» — благодійну організацію, яка проводить програми йоги по всьому світу, включно з Індією, США, Англією, Ліваном, Сінгапуром, Канадою, Малайзією, Угандою і Австралією. Фонд також залучений у різні соціально-громадські ініціативи, завдяки яким йому був присвоєний особливий консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

Ранні роки[ред. | ред. код]

Джаґґі Васудев народився 3 вересня 1957 р. в місті Майсур (штат Карнатака, Індія) під ім'ям Джаґадіш Васудев. Його батько був лікарем. У віці 11 років Джаґґі почав практикувати йогу, зокрема асани й пранаяму, під опікою Рагавендри (rāghāvendra) Рао, більш широко відомого під ім'ям Малладігаллі (mallāḍihalli) Свамі. Садґуру був одним з кращих у шкільні роки, а також був блискучим студентом. У Майсурському університеті він отримав науковий ступінь з англійської літератури.

Досвід просвітлення[ред. | ред. код]

У віці двадцяти п'яти років до Джаґґі прийшло глибоке духовне переживання, якому судилося змінити його майбутнє життя. Садґуру описує[2], як одного разу пішов на пагорби Чамунди[en] в Майсурі й сів на вершині скелі з розплющеними очима. Несподівано він перестав сприймати межі тіла й відчув єдність з усім, що його оточувало. За його словами, він не міг відрізнити, де він, а де ні. Усе навколо — скелі, дерева, землю — він сприймав як частину себе. Коли він повернувся до свого нормального стану, пройшло понад чотири години, вже стемніло. Він не знав, чи було це галюцинацією, але в наступні дні цей стан повторювався і кожен раз залишав його в невимовному блаженстві. Цей епізод повністю змінив його життя. Джаґґі вирішив присвятити своє життя тому, щоб ділитися цим досвідом і намагатися дати людям можливість наблизитися до їхньої божественної природи.

Бібліографія[ред. | ред. код]

Англійською[ред. | ред. код]

Каннада[ред. | ред. код]

Тамільською[ред. | ред. код]

Телугу[ред. | ред. код]

Українською[ред. | ред. код]

  • Садхґуру. Внутрішня інженерія. Керівництво з йоги, що приведе вас до радості. — К. : BookChef, 2019. — 272 с. — ISBN 978-617-7561-22-3.

Гінді[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Мовами гінді та каннада титул садґуру пишеться без х: सद्गुरु та ಸದ್ಗುರು. Слово sadguru [Архівовано 2020-02-29 у Wayback Machine.] походить від санскритського sat+guru й означає «правдивий духовний учитель». У тамільському சத்குரு звука [h] теж немає. А в англійському написанні літера h додана, вочевидь, для того, щоб англомовний читач не сприймав sadguru як «нещасний ґуру», оскільки англійською мовою sad — «нещасний».
  2. Sadhguru's enlightenment... in his own words // Isha Foundation. — 2010. — 15 December.

Посилання[ред. | ред. код]