Себастьян Піньєра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мігель Хуан Себастьян Піньєра Еченіке
ісп. Miguel Juan Sebastián Piñera Echenique
Мігель Хуан Себастьян Піньєра Еченіке
35-й Президент Чилі
11 березня 2010 — 11 березня 2014
Попередник Мішель Бачелет
Наступник Мішель Бачелет
37-й Президент Чилі
На посаді з 11 березня 2018
Попередник Мішель Бачелет
Народився 1 грудня 1949(1949-12-01) (71 рік)
Сантьяго, Чилі
Відомий як політик, бізнесмен, економіст, Інвестор, викладач університету, sports administrator
Місце роботи Pontifical Segundolica University of Chiled, Чилійський університет і Adolfo Ibáñez Universityd
Країна Чилі
Освіта Pontifical Segundolica University of Chiled, Гарвардський університет і Colegio del verbo divinod
Політична партія National Renewald
Батько José Piñera Carvallod
Мати Magdalena Echeniqued
У шлюбі з Cecilia Pérez Jarad
Релігія католицтво
Нагороди
Підпис Firma Sebastián Piñera.png
sebastianpinera.cl

Мігель Хуан Себастьян Піньєра Еченіке (ісп. Miguel Juan Sebastián Piñera Echenique, МФА[miˈɣel ˈxwan seβasˈtjan piˈɲeɾa eʧeˈnike] (Сантьяго-де-Чилі, * 1 грудня 1949) — чилійський економіст, бізнесмен і політик, 35-й та 37-й Президент Чилі (20102014, та з 2018). Член правоцентристської партії Національне оновлення[en], колишній сенатор Республіки в 1990—1998 роках.

Родина[ред. | ред. код]

З'явився на світ 1 грудня 1949 року в Сантьяго, столиці Чилі. Був третьою дитиною в сім'ї Хосе Піньєри Карвалла і Магдалени Еченіке Розас.

За рік після його народження родина Піньєр-Еченіке переїздить до Бельгії, де батько працює послом у Бельгії. Потім родина на чотири роки оселяється в Нью-Йорку, де голова сім'ї займається в корпорації з просування продукції, що таким чином відкриваючи перше офіційне представництво країни.

Сесілія Морель, дружина Себастьяна Піньєри.

Навчання[ред. | ред. код]

Вища освіта[ред. | ред. код]

Вступив на факультет економіки Папського католицького чилійського університету на спеціяльність комерційна інженерія, яку закінчив у 1971 році. Отримав стипендію Рауля Івера, як найосвіченіший сучасник.

Гарвардський університет[ред. | ред. код]

1973-го року відправився в Бостон, аби продовжувати навчання в економічній аспірантурі Гарварда, платню частково покривала здобута стипендія Фулбрайта. Мешкав разом зі своїм братом Хосе, який займався за тією ж навчальною програмою, на рік старшою.

В перший же день навчання 11 вересня в Чилі відбувся переворот на чолі з Августо Піночетом. Професор Кеннет Ерроу, лауреат Нобелівської премії в галузі економіки, повідомив про це перед усією аудиторією. Піньєра відправився до департаменту, де й побачив по телебаченню події, що відбулися.

Після трьох років, у 1975 році, він завершив навчання зі званням доктора економіки. Його докторська дисертація вийшла під заголовком «Економіка освіти в країнах, що розвиваються. Збірник статей»,[1] складалася з трьох нарисів, два з яких були написані у співпраці з Марселом Селовським. У 1976-му році родина повернулася до Чилі.[2]

Політична діяльність[ред. | ред. код]

Президентство[ред. | ред. код]

Каденція 2005—2014 років[ред. | ред. код]

2005-го року брав участь у президентських перегонах, проте зазнав поразки від соціалістки Мішель Бачелет.

На вибори президента 2009 року був знову висунутий, як кандидат від Коаліції за зміни, і в першому турі набрав трохи більше за 44 % голосів. У другому турі виборів, що відбувся 17 січня, отримав 51,61 %, тобто 3 563 050 голосів, і обраний на президентство на 2010—2014 роки. 11 березня 2010 року Себастьян Піньєра приступив до виконання президентських обов'язків.

Займав президентський пост до 11 березня 2014; його наступницею стала Мішель Бачелет, яка була президентом і до Піньєри.

Теперішня каденція (від березня 2018 року)[ред. | ред. код]

За результатами виборів[en] Президента Чилі у 2017 році Себастьян Піньєра був обраний 51-м президентом держави; він офіційно набув президентських повноважень з 11 березня 2018 року.

Посилання[ред. | ред. код]