Морські ссавці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Горбатий кит (Megaptera novaeangliae), представник ряду китопарнокопитних.
Леопардовий тюлень (Hydrurga leptonyx), представник ряду хижих.
Американський ламантин (Trichechus manatus), представник ряду сирен.

Морські ссавці — група водних і напівводних ссавців (близько 128 видів), що постійно або тимчасово мешкають у морській воді, або залежать від неї для отримання їжі.

Обсяг групи[ред. | ред. код]

Категорія морських ссавців охоплює декілька поліфілетичних груп тварин — китоподібних (кити, дельфіни і морські свині), сирен (ламантини і дюгоні), ластоногих (справжні тюлені, вухаті тюлені і моржі), два види видр (американська видра і калан), та білий ведмідь.

Особливості еволюції та способу життя[ред. | ред. код]

Морські ссавці еволюціонували від сухопутних предків та поділяють кілька адаптивних рис, характерних для морського способу життя, такі як зазвичай великий розмір, гідродинамічна форма тіла, модифіковані кінцівки та методи терморегуляції. Різні види, проте, адаптовані до життя в морському середовищі до різного ступеня. Найбільш адаптованими є сирени та китоподібні, що проводять в морі все своє життя, тоді як решта видів проводять частину часу на суші.

Загрози існуванню[ред. | ред. код]

Хоча морські ссавці дуже відомі, багато популяцій знаходяться під загрозою зникнення через історію комерційного полювання на них заради жиру, м'яса, кістки і хутра і шкіри. Більшість видів зараз знаходяться під охороною.

Література[ред. | ред. код]

Як вони живуть?[ред. | ред. код]

Вони живуть у водних щелепах. Вони харчуються рибою, креветками і т.д. Вони іноді визирають з води щоб вдіхнуті повітря.