Список імовірних дат кінця світу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Кінець світу — глобальна катастрофічна подія планетарного або надпланетарного масштабу (космічне явище), яке веде до знищення людської цивілізації, планети Земля, галактики або всього Всесвіту. У науковому сенсі під цим фразеологізмом найчастіше мається на увазі знищення всього сущого, тобто всього матеріального світу; в повсякденному — знищення земної цивілізації (Глобальна катастрофа).

У статті міститься список дат кінця світу за есхатологічним і науковим сценаріями і список глобальних катастроф минулого і майбутнього.

Нездійснені прогнози[ред.ред. код]

  • 21 вересня 2012 — кінець світу через декількох місцевих вибухів сонця, що випустить гази
  • 21-23 грудня 2012 — кінець світу (кінець часів) за календарем майя. «Час п'ятого Сонця» — останнього циклу — мало закінчитися кінцем світу (зимовим сонцестоянням), за якими має настати чергове народження Всесвіту. Ця дата викликає безліч сучасних панікерських пророцтв та езотеричних спекуляцій. Теорія популярна у течії Нової Ери, в якій язичництво змішується з християнською антиязичницькою ідеєю Апокаліпсису. Згідно з розрахунками деяких астрологів, кінець світу мав настати в результаті порушення всіх космічних циклів після сонячного затемнення 12 грудня 2012 о 12-00 при поєднанні з парадом планет і подальшим проходженням диска Сонця через площину нашої Галактики. Унаслідок цього на Землі відбулася б зміщення полюсів і всесвітня повінь, від якої могл вижити тільки у 0,5% населення (приблизно 35 млн із 6.9 млрд);

Майбутні дати та сценарії[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]