Співаючі фонтани

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Співаючий фонтан у Барселоні.

Співа́ючий фонта́н, магі́чний фонта́н або магі́чний фонта́н з Монжуї́к (кат. font màgica, font màgica de Montjuïc) — відомий барселонський фонтан, який знаходиться на проспекті Марії-Крістіни (кат. Avinguda Maria Cristina) на пагорбі Монжуїк у Барселоні.

Співаючий фонтан було побудовано в рамках підготовки до Всесвітньої виставки 1929 р. у Барселоні за проектом каталонського інженера Карласа Буїгаса (кат. Carles Buïgas). Ввечері фонтан підсвічується. Від часу проведення у Барселоні в 1992 р. Олімпіади робота фонтану супроводжується класичною та сучасною поп та рок музикою. В кінці вересня біля фонтану влаштовуються шоу з виставами та феєрверками.

До магічного фонтану можна дістатися пішки від площі Іспанії, якщо йти проспектом Марії-Крістіни у напрямку до сходів, що ведуть до Національного палацу (кат. Palau Nacional).

Проект фонтану було подано на розгляд виконавчого комітету Всесвітньої виставки 18 червня 1928 р.[1] Не зважаючи на те, що цей проект був неоднозначно сприйнятий виконавчим комітетом (надто «амбіційний, грандіозний та коштовний»), його було затверджено. Розміри центрального басейну фонтану 50х65 м, загальний обсяг води перевищує 3 млн літрів, через 5 встановлених насосів щосекунди проходить 2.600 л води. Довжина трубоводу для подачі води перевищує 1,5 км, для стисненого повітря — 6 км. Унікальну гру фонтану створюють 3620 струменів води, які разом з освітленням можуть утворити понад 7 млрд різних комбінацій та форм. Органічним доповненням цієї вистави є музичний супровід.

Співаючий фонтан[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]