Великий оперний театр «Лісеу»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Великий оперний театр «Лісеу».

Вели́кий о́перний теа́тр «Лісе́у» (кат. Gran Teatre del Liceu — «Ґран Театр Лісеу», ісп. Gran Teatro del Liceo — «Ґран Театро Лісео») — оперний театр в Барселоні, один з найвизначніших театрів Іспанії, відкритий 1847 р.

Театр «Лісеу» є одним з небагатьох театрів Європи, що його споруджено на кошти приватних осіб. Базою для заснування театру стала «Філодраматична школа Монтесьйон» (ісп. Liceo Filodramático de Montesión), закладена іспанським воєнним батальйоном під командуванням Мануела Жібера-і-Санса. Початково заклад призначався як для музичної освіти, так і для театральних вистав. У 1845-1847 р.р. було споруджено нову будівлю театру, що відкрилася 4 квітня 1847 року.

1861 року театр страждав від пожежі, а 1893 року постраждав від терористичного акту, організованого анархістом Сантьяго Сальвадором — тоді від вибуху бомби під час вистави загинуло 20 осіб. Свого розквіту театр досяг у 1920-ті роки, зокрема тоді в театрі «Лісеу» виступала російська антерприза Сергія Дягілєва.

В часи громадянської війни театр існував завдяки підтримці міської ради, а на деякий час в часи Каталонської автономії і до поразки республіканців 1939 року театр був націоналізований і проголошений «Національним театром Каталонії».

Інтер'єр театру після реконструкції 1999 року.

У 1955 році Великий оперний театр «Лісеу» приймав Вагнерівський оперний фестиваль, що зазвичай проходить у Байройті. У 1994-1999 р.р. театр було реконструйовано. Сучасний зал театру розрахований на 2292 місця і є другим за величиною у Європі (після Ла Скала).

Посилання[ред.ред. код]