Будинок Міла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 41°23′43″ пн. ш. 2°09′42″ сх. д. / 41.39528° пн. ш. 2.16167° сх. д. / 41.39528; 2.16167

Будинок Міла

Буди́нок Міла́ (кат. Casa Milà, читається Ка́за Міла́), відомий також під назвою Ла Педре́ра або Ла Падре́ра (кат. La Pedrera - «кар'єр»), — житловий будинок, побудований каталонським архітектором Антоні Ґауді у 19061910 р.р. (будівництво офіційно закінчилося у 1912 р.). Будинок Міла розміщений за адресою пр. Ґрасія, 92 у районі Барселони Ашямпла.

Проект[ред.ред. код]

Будинок Міла — житловий будинок. Запроектував його Антон Гауді для промисловця Пере Міла і його дружини і побудував у Барселоні у 1906-1910 роках. Це одна з визначних пам'яток каталонської столиці та найбільш зрілий і останній "світський" проект цього архітектора. Кам’яниця Міла, як задумав Гауді, мала бути відповіддю на брак цікавих будинків у місті. З погляду на презентабельність (будівля має вигляд потужного скелястого блоку) жителі Барселони назвали його Ля Педрера, що означає Каменярня.

У цьому проекті Гауді не використовував, або використовував мінімально, прямі лінії. Тому фасад будівлі нагадує схвильоване море. Виглядає важко і монументально хоч зведена з тонких вапнякових плит. Балкони прикрашають унікальні ковані з заліза балюстради у формі дикої гущавини. Прикрасами головного фасаду є також спеціально розміщені птахи, які мають створювати враження таких, що готуються до відльоту. Всередині будівлі видно, якого значення Гауді надавав деталям; кожна стеля має власну гіпсову форму. Заслуговують уваги також численні мозаїки і столярка. На даху архітектор створив димарі що формою нагадують дим. Проект цієї будівлі Гауді став новаторським для свого часу. У будинку продумана система природної вентиляції, що дозволяє відмовитися від кондиціонерів. Міжкімнатні перегородки у кожній з квартир будинку можна переміщати на свій розсуд , є підземний гараж. Будівля представляється собою залізобетонну конструкцію з тримальними колонами без тримальних і опорних стін. Усі вікна кімнат виходять на вулицю або у внутрішній двір кварталу, а вікна господарських приміщень і кімнат прислуги виходять в три внутрішніх дворики.

Будівництво Каса Міла не було закінчено повністю через суперечки з інвестором. Попри це будівля повсюдно вважається за найкращий витвір Гауді, в якому повністю зреалізував плоди свого досвіду.

Квартира на сьомому поверсі будівлі оформлена у стилі 20- х років XX століття і разом з горищним поверхом і терасою на даху доступна для відвідувачів. На інших поверхах розміщуються офіси , деякі квартири як і раніше займають жителі. У 1984 році будинок Міла став першою із споруд XX століття, яка була включена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Історія[ред.ред. код]

Під час громадянської війни в Іспанії, у будинку розмістилось керівництво Соціалістичної Об'єднаної партії Каталонії, чий генеральний секретар, Хуан Коморера і Солер розташовувався на першому поверсі.

Галерея[ред.ред. код]