Вежа Балясґуард

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 41°24′34″ пн. ш. 2°07′36″ сх. д. / 41.40944° пн. ш. 2.12667° сх. д. / 41.40944; 2.12667

Див. також Антоні Ґауді, Барселона.
Вежа Балясґуард, будинок Фігерас, Барселона

Ве́жа Балясґуа́рд або Бельасґуа́рд чи Бельесґуа́рд (кат. Bellesguard, вимова літературною каталанською [βəʎəs'gwaɾt]) — вежа, побудована в Барселоні між 1900 і 1909 р. як частина житлового будинку для родини Фігерас за планом архітектора Антоні Ґауді. Назва походить від кат. bell esguard — «гарний пейзаж, вигляд», відповідає фр. bell vue.

Як і багато будівель Ґауді, будинок Фігерас та вежа Балясґуард залишилися незавершеними. У 1917 р. будівлю з вежею було добудовано архітектором Думенаком Суґраньясом.

Адреса[ред.ред. код]

Вежа Балясґуард та будинок Фігерас розташовані за адресою вул. Балясґуард (кат. Bellesguard), 16-20, Барселона.

Історія та опис[ред.ред. код]

Будинок родини Фігерас розташований біля пагорбу Кульсарола (кат. Collserola) на місці, де у XV ст. арагонський король Мартин І Гуманіст побудувув свою літню резиденцію за межами Барселони. Ця королівська резиденція мала назву «гарний пейзаж» (кат. bell esguard), з неї можна було побачити все місто.

Сучасний будинок Фігерас є одним з символів Каталонії, з точки зору архітектури у ньому поєднано два стилі — готика та модерн (цей змішаний стиль має також назву неомедієвалізм, фр. néomediévalisme). Ґауді використував деякі елементи, що залишилися від старого замку (наприклад, стіни та подвір'я) і додав до них нові у стилі модерн. Через це ззовні будівля має вигляд замку з зубчастими стінами. На фасаді немає мусульманських елементів, на відміну від інших будівель, спроектованих Ґауді.

Будинок Фігерас побудовано з каменю та цегли, на верхівці вежі встановлено хрест у традиційному для Ґауді стилі.

Ґауді будував таким чином, щоб з кожної його будівлі він міг побачити інші свої роботи. Наприклад, у будинках Бальо та Міла є арки, звідки можна побачити Храм Святого Сімейства. У парку Ґуель, якщо стати на місце, яке називається «Три хрести» поруч з головним хрестом, з арки, на якій є елемент у формі трикутника, у сонячний день можна побачити вежу Балясґуард.

Відвідини будинку Фігерас[ред.ред. код]

Будинок Фігерас та вежа Балясґуард є приватною власністю, вхід до будівлі не є вільний. Не зважаючи на це, нинішні власники будівлі залишили відчиненим вхід до саду, який можна відвідати безкоштовно.

Фото[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]