Старий і ключі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Серія «Сімпсонів»
«Старий і ключі
The Old Man and the Key»
Ja.JPG
«Смертельні перегони» за участю Ейба, Джаспера, Єврея і людей «з Голівудськими куртками»
Сезон № 13
Серія № 282
Тривалість
Код виробника DABF09
Вийшов на екрани в США
10 березня 2002
в Україні 2 січня 2009 (OTV), 2 лютого 2009 M1
Сценарій Джон Вітті
Режисер(и) Ланс Креммер
Напис на дошці немає
Нові актори Лоімпіа Дукатіс озвучує Зельду

Старий і ключі (англ. The Old Man and the Key) — епізод 13 сезону серіалу «Сімпсони». У США вийшов 10 березня 2002, в Україні 2 січня 2009.

На початку серії, родину Сімпсонів повідомляють про смерть Ейба, хоча насправді помер не Ейб Сімпсон, а Ейб Стемпсон, наступній після кімнати Ейба. Родичі Ейба радіють, що він не помер, хоча Ейб каже: «До моєї смерті — ще мінімум 40 років!»Тим часом, до будинку пристарілих приїжджає нова мешканка — 70-річна Зельда і її мали б поселити до Ейба Стемпсона, але той помер і її поселяють разом із Ейбом. Вона відрекомендувала себе так: «Привіт, я з тих красунь, з якими розмовляють». З Ейбом вона швидко знашла спільну мову, але Ейб дізнається, що для подальшого продовження відносин з ним потрібен автомобіль, адже на Зельду претендують і інші мешканці будинку пристарілих. Ейб має права, проте прострочені, і Сельма Бовьє неохоче йому їх видає, побачивши статтю з фотографією Ейба, що кричить на небо під назвою «Старий Матюкає Небо». Коли Ейб виходить з ДМВ, то спершу дякує небові, а згодом знову починає матюкатися на небо.

Прийшовши додому, Ейб одразу збирається на побачення з Зельдою, але Гомер йому каже, що не відпустить його їхати самого, бо йому дорогий свій автомобіль. Ейб також хоче, щоб Мардж йому купила шкіряні перчатки, але Мардж віддмовляється і Ейб падає на килим і притворяється мертвим кричачи: «Я мертвий! Мертвий! Мертвий! Дохлий як щури у нас у підвалі! Мертвий! Мертвий!» і Мардж неохоче погоджується. Свою обіцянку Гомер виконує і їде на задньому сидінні з палицею, до якої приклеєний кроссівок, і кожні 5 секунд тисне на гальма, хоча Ейб добре керує машиною. Також Гомер є завадою Ейба і Зельди у автокінотеатрі, а після того як Ейб хоче вигнати Гомера, він дозволяє Ейбу самому їздити тільки у магазин за продуктами або до свого будинку пристарілих. Це Ейб і використовує — він бере Зельду і відправляється на гору Спрингфілда, де ковтає 5 таблетоквіагри і проводить із нею усю ніч. На ранок Гомер знаходить Ейба, який задоволено повертається додому і дозволяє використовувати авто лише у поїздці за продуктами. Але, у Квікі-Марті, Ейб зустрічається з друзями — Джаспером і Євреєм, де вони купляють лотерейні квитки. Ейб стирає плівку і забруднює куртку чоловіка з «Голівудською» курткою:

Чоловік: Гей, ти забруднив мою Голівудську куртку!

Ейб: І що з того?

Компанія з сувенірними куртками: Ви краще здавайтеся, ми з Лос-Сувернірні-Курткіс!

Джаспер: Підходь, поб'ємося.

Щоправда, бійці завджує Апу, і каже — що найкращий засіб вирішення проблеми — «Смертельні перегони» у відкритій каналізації. Гомер Ейбу заборонив, але Ейб чує насмішки і погоджується. На перегонах, Снейк і його дівчина є суддями. Снейк спершу хтів зірвати зі своєї дівчини ліфчик, але вона відмовилася і Ейб з друзями рушають. По дорозі, їх випереджають чоловіки з курками, але Єврей ставить Гомерову палицю з кросівком на гальма машини, яка наблизилася і компанія чоловіків з Голівудськими куртками врізається у стіну, а Ейб з друзями виграє заїзд, в'їхавши у тунель, щоправда з тунелю немає дороги і машина вилітає

з гори і б'ється об дерева і бездоріжжя. Ейб і його друзі врізаються у дерево, на якому висить гамак, Джаспер «ламає» бороду, а Гомер бачить аварію і назавжди забороняє Ейбу їздити на машині. Ейб понуро йде до будинку пристарілих і каже : «Докатався я...», признається Зельді, що втратив машину, але тут приїджає інший чоловік з будинку пристарілих на мікроавтобусі, та ще й з трапом для інвалідних візків, і забирає її на концерт до Бренсона, штат Міссурі. Ейб терміново вирішує їхати туди і їде у гараж красти машину Мардж. Барт приходить до нього:

Барт: Діду, що ти робиш?

Ейб: Краду машину Мардж, от тільки не розумію, який провід треба до якого?

Барт: Синій треба до жовтого.

Ейб: (машина завелась) Йошкін кот! Вийшло!

Ейб: Наступня зупинка Бренсон, Міссурі!

Барт: Мене візьмеш?

Ейб: Чому би й ні? Школа нічого не дає. Залізай.

Ейб: (у дорозі, грає музика хіппі): Ненавиджу цих козлів хіппі (переключає, там йде Чух і Сверблячка)

Барт: Пам'ятаєш, як Чух порізав Сверблячку на 100 частин і продав у м'ясну?

Ейб: На 2 світовій війні Чуха озвучила дружина Рузвельта. Ото була жінка!

Ейб і Барт в'їждажають у Бренсон і зупиняються у передмісті. Ейб показує Бартові знаки бомжів на заборі «Оце — означає кралечка (показує силует жінки), а це — вбиті бомжі у підвалі». Після цього вони бачать, як жінка виносить походні мішечки бомжів. Ейб лякається і вони тікають до центру міста, щоб відшукати Зельду. А тим часом Мардж збирає членів родини, і каже, що Ейб вийшов з-під контролю і вкрав машину Мардж. Тоді Гомер бачить, як підїжджає автобус до Бронсона, Міссурі. але туди сідають Фландеси, і Гомер радить почекати інший автобус, але Мардж заставляє його сісти. Щоправда вони приїжджають у Бронсон, а не Бренсон і сідають на міський автобус, щоб туди добратися. Ейб з Бартом потрапляють на концерт, де Ейб знаходить Зельду, і називає її простою «причепою». Ейба забирають зі сцени, а біля театру Ейба і Барта чекає родина, де сварять Ейба і їдуть додому, у Спрингфілд.