Стефан Романів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стефан Ількович Романів
Стефан Ількович Романів

OUN-B-01.svg 7-й Голова ОУНР OUN-r Flag 1941.svg
Нині на посаді
На посаді з13 квітня 2009
ПопередникАндрій Гайдамаха

Народився12 листопада 1955(1955-11-12) (63 роки)
Мельбурн, Австралія Австралія
ДружинаАнастасія Романів
ДітиПетро, Тереза
Релігіягреко-католик
Нагороди
Ювілейна медаль «25 років незалежності України»

Стефа́н Ілько́вич Рома́нів (нар. 12 листопада 1955(19551112), Мельбурн, Австралія) — громадський та політичний діяч української діспори, перший заступник Президента Світового конгресу українців, голова комісії з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу, Голова Проводу ОУН(б), офіційний представник Торгово-Промислової Палати України в Австралії[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

Стефан Романів народився 12 листопада 1955 року в Мельбурні, Австралія. Батько родом із Тернополя (прибув до Австралії у 1949 році), мати — німкеня (Штуттгарт, Німеччина).

Від молодих літ відвідував українську греко-католицьку церкву у Мельбурні, рідну українську школу. Закінчив педагогічний університет у Мельбурні, працював учителем початкової школи.

Був головою осередку СУМ у Мельбурні, крайової управи СУМ в Австралії, головою парафіяльної ради Української греко-католицької катедри в Мельбурні. Очолював парламентську комісію з питань багатокультурності в штаті Вікторія.

Нині є виконавчим директором організації (Комюніті ленгвіч ін Австралія), яка відповідає за вивчення іноземних мов і збереження культур. В Австралії майже 70 мов, які діти можуть вивчати у школах.

Багаторічний голова української громади у Вікторії, голова Союзу українських організацій в Австралії, довголітній керівник української братської школи та голова шкільної ради, колишній заступник голови Світової управи Спілки української молоді (СУМ).

З 2008 по 2018 рік Стефан Романів був Генеральним секретарем, а 27 листопада 2018 року обраний Першим заступником Президента Світового конгресу українців (СКУ)[2]. Також він є голова комісії з визнання Голодомору геноцидом проти українського народу.

У рядах ОУН працює довгі роки на різних посадах — крайових та світових.

Сім'я[ред. | ред. код]

Разом з дружиною Настасією мають двох дорослих дітей — Петра і Терезу[3].

Нагороди[ред. | ред. код]

Статті. Інтерв'ю[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]


Попередник
Андрій Гайдамаха
OUN-B-01.svg 7-й Голова ОУНР
13 квітня 2009 - досі
OUN-B-01.svg Наступник
досі