Стрілець (посада)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Португальський стрілець часів війни на Піренейському півострові

Стрілець — у військовій справі — посадова особа в групах, секціях, обслугах (розрахунках) та відділеннях піхотних, механізованих, мотострілецьких, мотопіхотних, повітряно-десантних, аеромобільних, розвідувальних та інших родів військ підрозділах. На озброєнні може знаходиться автомат, автоматична гвинтівка, карабін.

Посада[ред.ред. код]

Стрілець є основною бойовою одиницею механізованого підрозділу, призначеної для виконання отриманого бойового завдання по ураженню живої сили противника у ближньому бою, за допомогою особистої стрілецької зброї. За військово-обліковою спеціальністю (ВОС) відноситься до стрілецьких спеціальностей.

У сучасному війську існують посади:

Військове звання Українських січових стрільців (1914-1918 )[ред.ред. код]

Знаки розрізнення стрільця Українських січових стрільців (1914-1918)

Найнижче військове звання українських січових стрільців, нижче за рангом ніж старший стрілець.

Українські січові стрільці, українське добровольче національне формування (легіон) у складі австро-угорської армії мало такі ж знаки розрізнення як і інші підрозділи цісарського війська. Звання хоч і мали українську назву, але були порівняні до айстро-угорських. Знаки розрізнення були на петлицях (для УСС синього кольору). Наприкінці 1916 року у Австро-угорській імперії була введена нова форма, для якої не передбачалися кольорові петлиці, на комірі мундиру нашивалися вертикальні кольорові стрічки (для українського легіону жовта та блакитна стрічки).

У стрільця були «чисті» петлиці. [1]

Галерея[ред.ред. код]

Молодше звання

-
Українські січові стрільці
Українські січові стрільці
Стрілець
Старше звання
Старший стрілець
Старший стрілець

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]