Секція (армія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стандартне умовне позначення секції НАТО (NATO)

Се́кція (армія) — найменший штатний тактичний підрозділ, що має штатного командира, в арміях Великої Британії, Канади, Австралії, Сінгапура тощо. У Збройних силах України відповідає відділенню.

Звичайно секція входить до складу чоти, але може бути й поза чотою у штатній структурі підрозділу. У багатьох арміях, секція має у своєму складі від семи до дванадцяти солдатів. Однак у Франції і в арміях, що засновані на французькій моделі, це складовий підрозділ роти (еквівалент чоти).

Під час Другої світової війни австралійська піхотна секція складалася з десяти солдатів на чолі з капралом, та його заступником в ранзі молодший капрал. Командир мав на озброєнні пістолет-кулемет Томпсона M1928, а один із рядових використовував ручний кулемет Брен. Решта вісім солдатів мали магазинні гвинтівки No.1 Mk.3 Lee-Enfield з багнетом і піхвами. Кожний мав 2 або 3 ручні гранати No.36 Mills.

В британській армії сучасна піхотна секція має у своєму складі вісім військовослужбовців на чолі з капралом, як командиром, та молодшим капралом, який є його заступником («англ. 2IC») і шість рядових. Три секції разом утворюють чоту. У звичайній війні, секція ділиться на дві з чотирьох чоловік вогневі групи («Чарлі» і «Дельта»), під командуванням капрала і молодшого капрала відповідно.

Структура секції (Велика Британія):

Вогнева група «Чарлі»
Посада Звання Озброєння
Командир групи капрал L85A2
стрілець рядовий L85A2 з 40-мм підствольним гранатометом
кулеметник рядовий FN Minimi
стрілець рядовий L86A2
Вогнева група «Дельта»
Посада Звання Озброєння
Командир групи молодший капрал L85A2
стрілець рядовий L85A2 з 40-мм підствольним гранатометом
кулеметник рядовий FN Minimi
стрілець рядовий L86A2

В сучасній австралійській армії секція, згідно з новою структурою піхотної чоти, також складається з восьми чоловіків та поділяється на дві бойові групи по чотири чоловіка в кожний. Кожна бойова група складається з командира групи (капрал/ молодший капрал), розвідника з удосконаленою оптикою, гранатометника з M203 і оператора LSW зі зброю підтримки F89 Minimi.

Типова структура вогневої (бойової) групи, з яких складається секція (Австралія):

Посада Озброєння
Командир групи F88 Steyr
розвідник F88 Steyr з удосконаленою оптикою (у тому числі 3.4x Wildcat)
гранатометник F88 Steyr з підствольним гранатометом M203
кулеметник F89 Minimi

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]