Сульпіцій Север

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сульпіцій Север (лат. Sulpicius Severus 363 р. — †410 чи 429 р.) — святий (день його пам'яті — 29 січня), письменник (агіограф і хроніст).

Біографія[ред.ред. код]

Походив з Аквітанії. Навчався в Бурдігаліі (сучасне Бордо). Спочатку був адвокатом. По смерті дружини,

Праці[ред.ред. код]

Склав докладне житіє Мартіна Турського (до 397 р.). Мартіну присвячені також «Послання», а особливо — «Діалоги» (близько 404 р.).

Спираючись на твори Євсевія Кесарійського та Ієроніма, написав «Історію» («Historia»), або «Священну хроніку» («Chronica sacra»), у 2-х книгах, які починають розповідь зі створення світу, доводять його до консульства Стіліхона, тобто до 410 р.. «Хроніка» служить важливим джерелом з історії аріанства в Галлії. У Середньовіччі «Хроніка» служила посібником для вивчення історії.

Написав також два діалоги, які відносяться до числа самих древніх джерел відомостей про чернече життя на Заході. Вони користувалися великою повагою в середні століття і мали значний вплив на агіографію цього періоду.

Сульпіцій писав на правильною хорошою латиною. За елегантність стилю його порівнювали з Саллюстієм.

Переклади[ред.ред. код]

На російську:

  • Священная и церковная история христианского историка Сульпиция Севера. М., 1915. 138 стр. (рос.)
  • Сульпиций Север. Сочинения. / Пер. А. И. Донченко. (Серия «Классики античности и средневековья»). М.: Росспэн. 1999. 320 стр. 2000 экз. (Включает «Хронику» и «Житие Мартина Турского») (рос.)

Посилання[ред.ред. код]