Територіальний націоналізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Територіальний націоналізм — форма націоналізму, яка передбачає, що всі жителі тієї чи іншої нації зобов'язані зберігати вірність країні свого народження або усиновлення. Священна якість цього відчуття шукається в нації і в популярних спогадах, які вона викликає. Громадянство є ідеалізованим територіальним націоналістичним критерієм територіального націоналізму, це створення масової публічної культури, заснованої на спільних цінностях та традиціях населення.

Оскільки громадянство, а не етнічна приналежність, є ідеалізацією територіального націоналізму, Афіна С. Леоузі та Ентоні Д. Сміт у 2001 р. стверджували, що Французька революція була територіально націоналістичним повстанням.

Територіальний націоналізм в Європі[ред.ред. код]

У країнах Західної Європи національна ідентичність, як правило, більше залежить від того, де людина народжується, ніж в країнах Центральної та Східної Європи. Вчені стверджують, це може бути пов'язано з імперськими амбіціями. Наприклад, з радянської точки зору комуністичні режими у країнах Східного блоку активно пригнічувалися так званим «буржуазним націоналізмом» і тому вважалося, що націоналізм — це буржуазна ідеологія. У Радянському Союзі це призвело до русифікації і інших спроб знищити культури відмінної від російської. Хоча і були випадки, навіть у той час, коли радянська держава сприяла деяким формам націоналізму, якщо вони були сумісними з радянськими інтересами (Рон Суні, Помста минулого). Югославія є таким винятком, де спостерігався підвищений рівень «югославізма».

Посилання[ред.ред. код]