Етнічний націоналізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Етнічний націоналізм — форма націоналізму, в якому «нація» визначається з погляду етнічної приналежності. Етнічний націоналізм завжди включає в себе деякі елементи походження від попередніх поколінь і припускаються вимоги етнічного есенціалізму, тобто розуміння етнічності як сутності, яка залишається незмінною з плином часу.

Центральна тема етнічних націоналістів в тому, що «.. нації визначаються спільною спадщиною, яка зазвичай включає спільну мову, спільну віру і загальне етнічне походження». Вона також включає ідею культури, що розподіляються між членами групи і з їхніми предками, і, як правило, спільну мову; однак вона відрізняється від чисто культурного визначення «нації» (яке дозволяє людям стати членами національної культурної асиміляції) і чисто лінгвістичного визначення. Геродот був першим, хто заявив про основні характеристики етнічної приналежності.

Традиційний антагоніст «громадянського націоналізму» — доктрини котра пропагує змінний націоналізм, як правило без дотримання культурних та мовних ознак, щодо країни громадянином котрої є на данний момент.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]