Трилер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Триллер)
Перейти до: навігація, пошук

Три́лер (від англ. thrill — трепет, коливання) — особливий жанр кіно та літератури, в яких специфічні засоби повинні викликати у глядачів або читачів почуття тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи страху[1]. Цей жанр не має чітких меж, елементи трилеру присутні у творах різних жанрів.

За тематикою трилери поділяють на судові, шпигунські, детективні, пригодницькі, медичні, поліційні, романтичні, історичні, політичні, корпоративні, релігійні, містичні, науково-фантастичні, «хай-тек» і військові.[джерело?] «Що їх усіх об'єднує — інтенсивність породжуваних емоцій … Якщо трилер не в змозі лоскотати нерви, значить, він не справляється зі своєю роботою», — пише у книзі «Трилер» Джеймс Паттерсон.

Напрямок у кіно та літературі, в яких присутнє зображення негативних персонажів, які вчиняють протиправні вчинки, що суперечать загальноприйнятим правилам, зазвичай злочини.

У 2001 році Американський інститут кіномистецтва опубліковав список «100 найгостросюжетніших американських фільмів за 100 років». У номінації брало участь 400 фільмів американського виробництва[2].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Genre: Thriller (англ.). Illiterarty.com. Процитовано 5 серпня 2015. 
  2. AFI's 100 most thrilling American films (англ.). Американський інститут кіномистецтва. Архів оригіналу за 29 червня 2015. Процитовано 5 серпня 2015. 

Література[ред.ред. код]

  • Великий тлумачний словник сучасної української мови / Голов. ред. В. Т. Бусел, редактори-лексикографи: В. Т. Бусел, М. Д. Василега-Дерибас, О. В. Дмитрієв, Г. В. Латник, Г. В. Степенко. — К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2005. 2-ге вид. — 1728 с.


Кінематограф Це незавершена стаття про кінематограф.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Мистецтво Це незавершена стаття з мистецтва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.