Тсуґа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тсуґа
Tsuga heterophylla
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Підродина: Abietoideae
Рід: Тсуґа (Tsuga)
Carrière
Види
  • Subgenus Tsuga

Tsuga canadensis
Tsuga caroliniana
Tsuga chinensis
Tsuga diversifolia
Tsuga dumosa
Tsuga forrestii
Tsuga heterophylla
Tsuga sieboldii
Tsuga ulleungensis

  • Subgenus Hesperopeuce (Engelm.) Ueno

Tsuga mertensiana

Вікісховище: Tsuga

Тсуґа[1], або тсуга[2], або цуґа (Tsuga, від яп. 栂, ツガ, Tsúga) — рід близький до ялиць та ялин, який займає проміжне між ними положення. Вічнозелені, однодомні дерева з повислими тонкими пагонами і у більшості видів короткою пласкою хвоєю. Латинська назва походить від японської назви виду Tsuga sieboldii. Живе в Північній Америці та Східній Азії у відносно вологому кліматі. Більшість з них є вагомими, якщо не панівними компонентами рослинних угруповань, в яких вони зростають.

Морфологія

[ред. | ред. код]

Крона від конічної до неправильної яйцеподібні (в деяких азійських видів). Кора від сірого до коричневого кольору, луската, часто з глибокими борознами. Листки окремішні, зберігаються кілька років, вершина гостра, округла або зубчаста. Бруньки в основному з заокругленими верхівками, не смолисті. Пилкові шишки: <8 мм довжиною, поодинокі, кулясті, коричневі. Насіннєві шишки зріють 5–7 місяців, яйцеподібні або довгасті, сидячі або майже сидячі, опадають невдовзі після висипання насіння, але можуть триматись і кілька років. Насіння розміром ≈ 3–5 × 2–3 мм, з численними дрібними бульбашками смоли та з тонкими крилами 5–10 мм.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Tsuga // Словник українських наукових і народних назв судинних рослин / Ю. Кобів. — Київ : Наукова думка, 2004. — 800 с. — (Словники України). — ISBN 966-00-0355-2.
  2. [[Словник української мови в 11 томах|Словник української мови: в 11 томах]]. — Том 10, 1979. — Стор. 308. Архів оригіналу за 23 жовтня 2014. Процитовано 23 жовтня 2014.

Посилання

[ред. | ред. код]