Український центр оцінювання якості освіти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Український центр оцінювання якості освіти
Український центр оцінювання якості освіти.svg
Абревіатура УЦОЯО
Засновано 2005
Сфера ЗНО
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
в.о Директора Бойко Валерій Іванович[1]
Материнська
організація
Міністерство освіти і науки України
Вебсайт testportal.gov.ua

Украї́нський це́нтр оці́нювання я́кості осві́ти — підрозділ Міністерства освіти і науки України, діяльність якого спрямована на розробку та апробацію моделей зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів з метою створення умов рівного доступу до вищої освіти.

Центр створено в 2006 на виконання:

  • Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні»,
  • постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти»,
  • постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти».

Регіональні центри[ред. | ред. код]

Свою діяльність (організацію і проведення пробного і реального зовнішнього незалежного оцінювання) Український центр оцінювання якості освіти організовує по регіонах через 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти (назва регіонального центру відповідає місцю розташування):

Директор УЦОЯО[ред. | ред. код]

17 вересня 2015 року відсторонений директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук подав у відставку. Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. «Я обіцяв, що друзі по ФБ першими довідаються про моє рішення. Правда, про нього я вже повідомив міністру… Сьогодні повторно подаю заяву про звільнення з посади директора УЦОЯО (Українського центру оцінювання якості освіти). Прошу мене зрозуміти правильно. І щоб не було спекуляцій навколо цієї проблеми, повідомлю, що перша заява мною була написана 21 липня. Але МОН (Міністерство освіти і науки України) не дало їй руху», — написав він. Лікарчук зазначив, що однією із причин його відставки є звільнення його сина Костянтина з посади заступника голови Державної фіскальної служби України.[2]

23 вересня 2015 року Кабінет Міністрів України призначив тимчасово виконуючим обов'язки директора Українського центру оцінювання якості освіти Карандія Вадима Анатолійовича[3].

21 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України призначив директором Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія[4].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]