Український центр оцінювання якості освіти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Український центр оцінювання якості освіти
Український центр оцінювання якості освіти.svg
Абревіатура УЦОЯО, UCEQA і УЦОКО
Тип орган державної влади
Засновано 2006
Сфера ЗНО
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Штаб-квартира Київ[2]
в.о Директора Бойко Валерій Іванович[1]
Вебсайт testportal.gov.ua

Украї́нський це́нтр оці́нювання я́кості осві́ти — підрозділ Міністерства освіти і науки України, діяльність якого спрямована на розробку та апробацію моделей зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів загальноосвітніх навчальних закладів з метою створення умов рівного доступу до вищої освіти.

Центр створено у 2006 на виконання:

  • Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні»,
  • постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти»,
  • постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти».

Регіональні центри[ред. | ред. код]

Свою діяльність (організацію і проведення пробного і реального зовнішнього незалежного оцінювання) Український центр оцінювання якості освіти організовує по регіонах через 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти (назва регіонального центру відповідає місцю розташування):

Директор УЦОЯО[ред. | ред. код]

17 вересня 2015 року відсторонений директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук подав у відставку. Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook. «Я обіцяв, що друзі по ФБ першими довідаються про моє рішення. Правда, про нього я вже повідомив міністру… Сьогодні повторно подаю заяву про звільнення з посади директора УЦОЯО (Українського центру оцінювання якості освіти). Прошу мене зрозуміти правильно. І щоб не було спекуляцій навколо цієї проблеми, повідомлю, що перша заява мною була написана 21 липня. Але МОН (Міністерство освіти і науки України) не дало їй руху», — написав він. Лікарчук зазначив, що однією із причин його відставки є звільнення його сина Костянтина з посади заступника голови Державної фіскальної служби України.[3]

23 вересня 2015 року Кабінет Міністрів України призначив тимчасово виконуючим обов'язки директора Українського центру оцінювання якості освіти Карандія Вадима Анатолійовича[4].

21 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України призначив директором Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія[5].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]