У номерах (оповідання)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
У номерах
В номерах
Жанр оповідання
Автор Антон Павлович Чехов
Мова російська
Написано 1885
Опубліковано 1885

«У номерах» (рос. В номерах) — оповідання А. П. Чехова, вперше опубліковане у 1885 році.

Історія публікації[ред. | ред. код]

Це оповідання А. П. Чехова написане в 1885 році, вперше опублікованаев 1885 році в журналі «Осколки», № 20 від 18 травня з підписом А. Чехонте. Твір було опубліковано у виданні А. Ф. Маркса і невеликими змінами: змінено прізвища персонажів, їх мовні характеристики.

За життя Чехова оповідання перекладалося болгарською, німецькою, сербськохорватською, чеською і шведською мовами.

Сюжет[ред. | ред. код]

Одного разу в готелі проживала з дочками полковниця Нашатиріна. В цей час у сусідньому номері жив штабс-капітан Кікін. Гучна і непристойна мова Кікіна роздратували полковницю. Вона знайшла господаря готелю і стала йому скаржитися на штабс-капітана: «Або дайте мені інший номер, або ж я зовсім поїду з ваших проклятих номерів! Це вертеп! Даруйте, у мене дорослі дочки, а тут день і ніч одні тільки гидоти чуєш! На що це схоже? День і ніч! Інший раз він таке витисне, що просто вуха в'януть! Просто як візник! Добре ще, що мої бідні дівчатка нічого не розуміють, а то хоч на вулицю з ними біжи… Він і зараз щось говорить! Ви послухайте!».

Незаміжні дочки полковниці, Ліля і Мила, чуючи ці розмови, потупилися. Полковниця на різні лади лаяла Кікіна. Господар готелю також нарікав на постояльця. Він розповів, що той «прокинеться вранці і давай ходити по коридору в одному, вибачте, нижньому. А то ось візьме револьвер у п'яному вигляді і давай садити кулі в стіну. Вдень вінище тріскає, вночі в карти ріжеться… А після карт бійка…». Однак він не може його виселити, позвяк незважаючи на рішення мирового судді про його виселення, той подавав на апеляцію та касацію. Проте господар дав Кікіну і таку характеристику: «Молодий, красивий, розумний… Коли не напідпитку».

Полковниця пошкодувала дружину Кікіна, але тут дізналася, що той не був одружений. Ця звістка змусила її замислитися, згадати, що не заміжні її дочки. Вона попросила господаря нагадати Кікіну про його поведінку і сказати, що проживає в сусідньому номері. Дочок ж вона попросила одягтися краще на всяк випадок — може бути, тут вирішиться їхня доля.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Чехов А. П. В номерах // Чехов А. П. Полное собрание сочинений и писем: В 30 т. Сочинения: В 18 т. / АН СССР. Ин-т мировой лит. им. А. М. Горького. — М.: Наука, 1974—1982.
  • Voir Dictionnaire Tchekhov, Page 145 à Kikine, Françoise Darnal-Lesné, Édition L'Harmattan, 2010, ISBN 978 2 296 11343 5.

Посилання[ред. | ред. код]