Фріц Лондон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фріц Вольфганг Лондон
Fritz Wolfgang London
Фріц Лондон (1928)
Фріц Лондон (1928)
Народився 7 березня 1900(1900-03-07)
Бреслау
Помер 30 березня 1954(1954-03-30) (54 роки)
Дарем, Північна Кароліна, США
·лейкоз
Громадянство Німеччина, США
Діяльність фізик, викладач університету, фізик-теоретик, хімік
Alma mater Берлінський університет
Сфера інтересів теоретична фізика
Заклад Берлінський університет, Дюкський університет
Науковий керівник Макс фон Лауе
Відомий завдяки: теорії ковалентного зв'зку, рівнянню Лондонів
Батько Franz London[d][1]
Нагороди Медаль Лоренца (1953)

Фріц Лондон у Вікісховищі?

Фріц Вольфганг Лондон (нім. Fritz Wolfgang London, 7 березня 1900 — 30 березня 1950) — німецький та американський фізик-теоретик, відомий своїм внеском в теорію ковалентного зв'язку, дисперсійних сил міжмолекулярної взаємодії та теорію надпровідності.

Біографія[ред. | ред. код]

Лондон народився в Бреслау (тепер Вроцлав) у єврейській родині. Він працював у Берлінському університеті до 1933 року, але втратив посаду після прийняття нацистами закону про расову чистоту державних службовців. Він переїхав до Англії, Франції, а 1939 року емігрував до США. 1945 року він став натуралізованим громадянином Сполучених Штатів. В останні роки життя він працював у Дюкському університеті. 1953 року його було нагороджено медаллю Лоренца.

Наукові досягнення[ред. | ред. код]

На початку кар'єри Фріц Лондон працював із Вальтером Гайтлером над теорією хімічного зв'язку. 1927 року їм вдалося побудувати квантово-механічну теорію молекули водню[2], яка стала класичною. Запропоноване ними наближення Гайтлера-Лондона стало основою розрахунків у квантовій хімії.

Лондону вдалося також пояснити природу притягання нейтральних молекул на великій віддалі через взаємодію взаємно наведених миттєвих дипольних моментів та відштовхування молекул на малих відстанях через принцип Паулі. Виведені ним сил є основою квантового пояснення Ван дер Ваальсової взаємодії.

Разом із братом Гайнцом Фріц Лондон запропонував рівняння Лондонів, що описує закон спадання напруженості магнітного поля в надпровіднику й дозволяє описати ефект Мейснера.

Вшанування пам'яті[ред. | ред. код]

Дюкський університет заснував 1956 року серію меморіальних лекцій, присвячених пам'яті Фріца Лондона. 1972 року Джон Бардін організував фонд, який вручає премію імені Фріца Лондона в галузі низькотемпературної фізики та сприяє проведенню меморіальних лекцій.

Виноски[ред. | ред. код]

  1. London, Fritz - Deutsche Biographie
  2. DOI:10.1007/BF01397394
    Цитування заповнять автоматично через кілька хвилин. Ви можете запрохати заповнення поза чергою або заповнити вручну