Фуразолідон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Furazolidone.svg
Фуразолідон
Систематизована назва за IUPAC
3-{[(5-nitro-2-furyl)methylene]amino}-1,3-oxazolidin-2-one
Класифікація
ATC-код G01AX06
PubChem 3435
Хімічна структура
Формула C8H7N3O5 
Мол. маса 225,16 г/моль
Фармакокінетика
Біодоступність НД
Метаболізм Печінка
Період напіввиведення НД
Екскреція Нирки,Жовч
Реєстрація лікарського засобу в Україні
Назва, фірма-виробник, країна, номер реєстрації, дата ФУРАЗОЛІДОН,
ВАТ«Луганський ХФЗ»,Україна
UA/1373/01/01
25.06.2009-25/06/2014


Фуразолідон — синтетичний антибіотик та антипротозойний препарат з групи нітрофуранів для перорального застосування.

Фармакологічні властивості[ред. | ред. код]

Фуразолідон — синтетичний антибіотик та антипротозойний препарат з групи нітрофуранів широкого спектру дії. Препарат має як бактерицидну, так і бактеріостатичну дію, що залежить від концентрації препарату та виду збудника. Механізм дії фуразолідону полягає у гальмуванні активності дегідрогеназ і пригніченні дихальних циклів мікробних клітин та порушенні синтезу білків у клітинах патогенних бактерій. До фуразолідону чутливі такі збудники: стафілококи, стрептококи, Escherichia coli, Enterobacter spp., сальмонели, клебсієли, шиґели, Vibrio cholerae, Serratia spp. До фуразолідону чутливі також найпростіші — трихомонади та лямблії.

Фармакокінетика[ред. | ред. код]

Фуразолідон при пероральному прийомі швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту, біодоступність препарату не вивчена. Високі концентрації у більшості тканин організму препарат не створює внаслідок швидкого метаболізму. Фуразолідон проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Фуразолідон проникає через плацентарний бар'єр та виділяється в грудне молоко. Метаболізується препарат в печінці. Виводиться фуразолідон з організму переважно нирками у вигдяді метаболітів, а також частково з жовчю. Період напіввиведення препарату не досліджений, при нирковій недостатності препарат кумулюється в організмі.

Показання до застосування[ред. | ред. код]

Фуразолідон показаний при лямбліозі, трихомонадному кольпіті, гастроентероколітах. Фуразолідон входить у схеми лікування виразкової хвороби для ерадикації Helicobacter pylori.[1]

Побічна дія[ред. | ред. код]

При застосуванні фуразолідону можливі наступні побічні ефекти: нечасто висипання на шкірі, свербіж шкіри, кропив'янка, набряк Квінке, нудота, блювання, діарея, забарвлення сечі в темно-жовтий колір; рідко периферична нейропатія, головний біль, запаморочення, холестаз, гострий токсичний гепатит, гіпоглікемія, ортостатична гіпотензія, артеріальна гіпертензія[2], гарячка; дуже рідко лейкопенія, агранулоцитоз, гемоліз у хворих з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Протипокази[ред. | ред. код]

Фуразолідон протипоказаний при підвищеній чутливості до нітрофуранів, при термінальній нирковій недостатності, нейропатіях, печінковій недостатності, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, вагітності. Під час лікування фуразолідоном рекомендовано припинити годування грудьми.

Форми випуску[ред. | ред. код]

Фуразолідон випускається у вигляді таблеток по 0,05 г та гранулах для приготування суспензії по 50 г.

Застосування у ветеринарії[ред. | ред. код]

Фуразолідон застосовують у ветеринарії для лікування бактеріальних та протозойних інфекцій у телят, ягнят, поросят та домашньої птиці. Для ветеринарного застосування фуразолідон випускається у пакетах або пластикових банках по 50, 100, 200, 500 та 1000 г.[3]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]