Цинтаозавр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цинтаозавр
Скелет в палеозоологічному музеї в Китаї
Скелет в палеозоологічному музеї в Китаї
Біологічна класифікація
Царство: Тварини
Тип: Хордові
Клас: Плазуни
Ряд: Птахотазові
Родина: Hadrosauridae
Рід: Tsintaosaurus
Вид: spinorhinus
Біноміальна назва
†Tsintaosaurus spinorhinus
Young, 1958
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Tsintaosaurus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Tsintaosaurus
EOL logo.svg EOL: 4531767
Fossilworks: 38778

Tsintaosaurus («ящір з Циндао») — рід качконосих динозаврів, скам'янілі рештки якого були виявлені в Китаї у відкладеннях пізньої крейди (75-68 млн років тому). Сягав 10 метрів в довжину, 3,6 метри у висоту з масою в 3 тонни. Типовий вид — Tsintaosaurus spinorhinus вперше був описаний в 1958 році.

Tsintaosaurus мав характерний «качиний» дзьоб і безліч зубів для пережовування їжі. Велику частину часу ймовірно пересувався на чотирьох ногах, але при необхідності міг вставати на дві. Як і інші гадрозаври, можливо, жив в стадах.

Гребінь[ред. | ред. код]

Реконструкція (рис. Дмитра Богданова)

Tsintaosaurus, зазвичай зображувався з одним гребенем, що стирчить з голови під невеликим кутом. У 1990-х роках деякі дослідження показали, що гребінь насправді є уламком кістки. У дослідженні також висловлювалася думка, що Tsintaosaurus є синонімом іншого качконосого динозавра Tanius. Проте зразок, знайдений пізніше, також мав гребінь, так що в даний час Tsintaosaurus вважається окремим родом.

Класифікація[ред. | ред. код]

Tsintaosaurus міг входити в одну гілку підродини ламбеозаврин, разом з європейськими динозаврами Pararhabdodon і Koutalisaurus (можливо є синонімом Pararhabdodon).

Кілька скелетів Tsintaosaurus були виявлені в Південно-Східній Азії, на території сучасної китайської провінції Шаньдун.

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Цинтаозавр
← 4600 млн 542 488 444 416 359 299 251 200 145 65 23 2