Цинтаозавр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Tsintaosaurus)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Цинтаозавр
Період існування: пізня крейда, 70 млн р. т.
TsintaosaurusSpinorhinus-PaleozoologicalMuseumOfChina-May23-08.jpg
Скелет в палеозоологічному музеї в Китаї
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Птахотазові (Ornithischia)
Підряд: Орнітоподи (Ornithopoda)
Родина: Гадрозаврові (Hadrosauridae)
Триба: Tsintaosaurini
Рід: Цинтаозавр (Tsintaosaurus)
Young, 1958
Типовий вид
Tsintaosaurus spinorhinus
Young, 1958
Commons-logo.svg Вікісховище: Tsintaosaurus

Tsintaosaurus («ящір з Циндао») — рід качконосих динозаврів, скам'янілі рештки якого були виявлені в Китаї у відкладеннях пізньої крейди (75-68 млн років тому). Сягав 10 метрів в довжину, 3,6 метри у висоту з масою в 3 тонни. Типовий вид — Tsintaosaurus spinorhinus вперше був описаний в 1958 році.

Tsintaosaurus мав характерний «качиний» дзьоб і безліч зубів для пережовування їжі. Велику частину часу ймовірно пересувався на чотирьох ногах, але при необхідності міг вставати на дві. Як і інші гадрозаври, можливо, жив в стадах.

Гребінь[ред. | ред. код]

Застаріла реконструкція голови
Сучасна реконструкція

Tsintaosaurus, зазвичай зображувався з одним гребенем, що стирчить з голови під невеликим кутом. У 1990-х роках деякі дослідження показали, що гребінь насправді є уламком кістки. У дослідженні також висловлювалася думка, що Tsintaosaurus є синонімом іншого качконосого динозавра Tanius. Проте зразок, знайдений пізніше, також мав гребінь, так що в даний час Tsintaosaurus вважається окремим родом.

Класифікація[ред. | ред. код]

Tsintaosaurus міг входити в одну гілку підродини ламбеозаврин, разом з європейськими динозаврами Pararhabdodon і Koutalisaurus (можливо є синонімом Pararhabdodon).

Кілька скелетів Tsintaosaurus були виявлені в Південно-Східній Азії, на території сучасної китайської провінції Шаньдун.