Чарльстон (танець)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Танець
Baker Charleston.jpg
Жозефіна Бейкер виконує чарльстон у Фолі-Бержер, Париж, 1926 рік (ревю «La Folie du jour»)
Чарльстон
класифікація досвінґові танці, соціальні танці, джазові танці, афроамериканські танці
музика Хот-джаз, пізніше свінґ
різновиди лінді-чарльстон, савой-чарльстон, свінґ-чарльстон
розмір 4/4
походження США
епоха 1920-і роки
особливості парний або соло, джазовий

Чарльсто́н[1] (англ. Charleston) — танець, названий на честь міста Чарлстон у Південній Кароліні. Музика, під яку виконували чарльстон, стала популярною в США після прем'єри на Бродвеї шоу «Runnin 'Wild»[2], у якому дебютувала пісня «The Charleston», написана Джеймсом П. Джонсоном.

Історія[ред.ред. код]

Танець виник на початку XX століття на Півдні США. У 1920-і роки чарльстон був дуже популярним у широких інтернаціональних колах американського суспільства, незважаючи на своє афроамериканське походження. Цей танець найчастіше асоціюється з флепперами[3] та спікізі (англ. Speakeasy). У ті часи ці дівчата танцювали разом і поодинці, підкреслюючи цим свою зневагу до людей, що підтримували сухий закон. Чарльстон тоді вважався провокативним аморальним танцем.

1925 року чарльстон потрапляє до Франції, а саме до Парижа, де його в «Revue nègre» виконала Жозефіна Бейкер (прем'єра відбулася в театрі Єлисейських полів).

Танець чарльстон[ред.ред. код]

Чарльстон — один із пращурів лінді-хопа, що з'явився в 1930-х (перехідною формою між ними вважається брейкевей). Пізніше різновидом чарльстону стає блек-боттом.

Ритм чарльстону.[4] Аудіо Playопис файлу

У 1930-і й 1940-і роки набуває популярності інша форма чарльстону, яка тяжіє до лінді-хопу. У цій пізній формі чарльстону ритм хот-джазу 1920-х років був пристосований до музики свінґу.

Танцювальний стиль чарльстон має кілька поширених назв, найбільш часто вживаються «лінді-чарльстон», «савой-чарльстон», «свінґ-чарльстон». Базовий крок складається з восьми рахунків і виконується вдвох із партнером або solo.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

https://www.youtube.com/watch?v=3kJWdUFzL0Y — музична композиція «The Charleston», що її виконує Джеймс П. Джонсон 1925 року (фортепіано).