Чарлстон (танець)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Жозефина Бейкер виконує чарлстон в Фолі-Бержер, Париж, 1926

Чарлсто́н — танець, названий на честь міста Чарлстон в Південній Кароліні. Музика, під яку виконували чарлстон, стала популярною у США після прем'єри на Бродвеї шоу під назвою «Runnin 'Wild»[1], в якій дебютувала пісня «Чарлстон», написана Джеймсом П. Джонсоном.

Чарлстон став дуже популярним в широких інтернаціональних колах американського суспільства 1920-х, незважаючи на своє афроамериканське походження. Танець найчастіше асоціюється з  флапперами і спікізі. У ті часи ці дівчата танцювали разом і поодинці, підкреслюючи цим свою зневагу до так званих «сухарів» (людей, які підтримували сухий закон). Чарлстон в ті часи вважався провокативним аморальним танцем.

Чарлстон — один з пращурів лінді хопа, що з'явився в 1930-х (перехідною формою між ними вважається Брейкевей). У 1930-х і 40-х роках набуває поширення трохи інакша форма чарлстону, яка тяжіє до лінді хопу. У цій пізній формі чарлстону ритм хот-джаза 1920-х був пристосований під музику свінгу 30-40-х годов. Танцювальний стиль чарлстон має кілька поширених назв, найбільш часто вживаються «Лінді чарлстон», «Савой чарлстон», «Чарлстон 30-х і 40-х», «Свінг чарлстон». Базовий крок складається з восьми рахунків і танцюється удвох з партнером або поодинці.

Примітки[ред.ред. код]