Юніон-сквер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юніон-сквер.
Будівлі на Юніон-сквер 31-41

Ю́ніон-сквер (англ. Union Square) — одна з головних площ Мангеттена, створена на початку 1830-х років на сполученні вулиці Бауері з Бродвеєм. Її назва перекладається як «площа Об'єднання» — йдеться про об'єднання двох центральних магістралей Нью-Йорка — Бродвея та Парк-Авеню або 4-а авеню. Парк-Авеню виникла на місці вулиці Бауері. З XIX століття площа відома як місце політичних демонстрацій і протестів. Чотири дні на тиждень тут працює ринок свіжих овочів.

Значну частину площі займає сквер, в якому стоять пам'ятники Аврааму Лінкольну (1870), маркізу де Лафаєту (1867, арх. Фредерік Бартольді, Махатми Ганді (1986), а також старовинний фонтан, виконаний за замовленням товариства борців за тверезість. Навідоміший монумент на Юніон-сквер — бронзова кінна статуя Джорджа Вашингтона (Г. К. Браун, 1856). Це перший пам'ятник, встановлений у Нью-Йорку після здобуття США незалежності.

Розташування[ред. | ред. код]

Навколо площі розташовані квартали Гринвіч-Віллидж (південь), Челсі (захід), Флетайронський (північ) та Грамерсі (схід). Юніон-сквер оточений великою кількістю магазинів, банків і торгових центрів. На південній стороні парку знаходяться такі заклади, як Forever 21, Shoe Mania, Nordstrom Rack, Best Buy і Whole Foods Market.

В кіно[ред. | ред. код]

На Юніон-сквер знімалася ключова сцена фільму Ф. Ф. Копполи «Розмова», удостоєного «Золотої пальмової гілки».

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]