790-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VIII століття: 791—800 роки

790 · 791 · 792 · 793 · 794 · 795 · 796 · 797 · 798 · 799

Раннє Середньовіччя, початок Епохи вікінгів. У Східній Римській імперії правили Костянтин VI та Ірина Афінська. Франкським королівством правив Карл Великий, з 800 року як Римський імператор. Північна частина Апенніського півострова належала Карлу Великому, Папа Римський управляв Римською областю, на південь від неї існувало кілька незалежних герцогств, Візантія зберігала за собою деякі території на півночі та півдні Італії. Більшу частину Піренейського півострова займав Кордовський емірат, на північному заході лежало християнське королівство Астурія. В Англії продовжувався період гептархії. Центр Аварського каганату лежав у Паннонії. Існували слов'янські держави князівство Карантанія як васал Франкського королівства та Перше Болгарське царство.

В арабському халіфаті тривало правління Аббасидів, в Магрибі та Іспанії існували незалежні мусульманські держави. У Китаї продовжувалося правління династії Тан. Індія була роздробленою, почалося піднесення буддійської держави Пала. В Японії завершився період Нара, розпочався період Хей'ан. У степах між Азовським морем та Аралом існував Хазарський каганат. Степи на північ від Китаю займає Уйгурський каганат, тюрки мігрували на захід.

На території лісостепової України в VIII столітті виділяють пеньківську й празьку археологічні культури. У VIII столітті продовжилося швидке розселення слов'ян. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема булгари, хозари, алани, авари, тюрки.

Події

[ред. | ред. код]

Народились

[ред. | ред. код]

Померли

[ред. | ред. код]