Костянтин VI Сліпий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Костянтин VI Сліпий
грец. Κωνσταντίνος ΣΤ
Leo iv constantine vi coin.jpg
Солідус із зображенням Лева IV (аверс) та його сина Костянтина VI на реверсі.
Імператор
Початок правління: 780
Кінець правління: 797
Попередник: Лев IV Хозар
Наступник: Ірина
Дата народження: 771
Дата смерті: 797
Діти: Євфросина, Ірина, Лев
Батько: Лев IV Хозар
Мати: Ірина

Костянтин VI Сліпий (грец. Κωνσταντίνος ΣΤ, * 771 — † 797) — імператор Візантії з 780 по 797 рік.

Правління батька Костянтина VI позначене сильним впливом його дружини ІриниАфін). Від шлюбу з Іриною у Лева народився син, майбутній імператор Костянтин VI. У 776 році Лев IV робить його спадкоємцем трону. У 780 році Лев IV Хозар раптово помирає залишивши дружину регентом при малолітньому імператорі.

У 787 році Ірина заключає союз з Карлом I Великим, та складала плани одружити його доньку Ротруду з Констянтином. Однак Карл не пристав на пропозицію. У 788 Констянтин одружується на Марії, внучці Філарета, пізніше проголошеного святим.

Констянтин вже був віку 16 років і думав перейняти правління від матері. Однак фактично він мусів чекати до повстання вірменських солдатів, що спалахнуло у 790 році, поки він перейняв владу. Ірина однак зберегла титул імператриці, а Констянтин мусив придушити це повстання.

Після цього спалахує нове повстання його брата Никифора, яке було придушене а брата заслано в монастир. Констянтин розводиться і одружується вдруге, хоча ця його дія була непопулярною у народу. У 797 вибухнуло нове повстаня, за яким, однак, вже стояла Ірина. Констянтина схопили і осліпили. Він помирає незабаром від причинених йому ран.

Ірина стає єдиною правителькою Візантії.

Посилання[ред.ред. код]

Lynda Garland: Біографія Костянтина VI у De Imperatoribus Romanis(англ.)