Костянтин VI Сліпий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Костянтин VI Сліпий
грец. Κωνσταντίνος ΣΤ
Костянтин VI Сліпий
Солідус із зображенням Лева IV (аверс) та його сина Костянтина VI на реверсі.
Імператор
Початок правління: 780
Кінець правління: 797

Попередник: Лев IV Хозар
Наступник: Ірина

Дата народження: 771(0771)
Місце народження: Константинополь
Країна: Східної Римської імперії
Дата смерті: 797(0797)
Місце смерті: Константинополь
Діти: Євфросина, Ірина, Лев
Батько: Лев IV Хозар
Мати: Ірина

Костянтин VI Сліпий (грец. Κωνσταντίνος ΣΤ, * 771 — † 797) — імператор Візантії з 780 по 797 рік.

Правління батька Костянтина VI позначене сильним впливом його дружини ІриниАфін). Від шлюбу з Іриною у Лева народився син, майбутній імператор Костянтин VI. У 776 році Лев IV робить його спадкоємцем трону. У 780 році Лев IV Хозар раптово помирає, залишивши дружину регентом при малолітньому імператорі.

У 787 році Ірина укладає союз із Карлом I Великим і планує одружити його доньку Ротруду з Костянтином. Однак Карл не пристав на пропозицію. У 788 Костянтин одружується з Марією, онуці Філарета, пізніше проголошеного святим.

Костянтин уже був 16-річним і думав перебрати правління від матері. Однак фактично він мусив чекати до повстання вірменських солдатів, що спалахнуло у 790 році, поки він перебрав владу. Ірина, однак, зберегла титул імператриці, а Костянтин мусив придушити це повстання.

Після цього спалахує нове повстання його стрийка Никифора, яке було придушене, а стрийка заслано в монастир. Костянтин розлучається і одружується вдруге на Феодоті, хоча ця його дія була непопулярною в народу. У 797 вибухнуло нове повстання, за яким, однак, уже стояла Ірина. Костянтина схопили й осліпили. Він помирає незабаром від завданих йому ран.

Ірина стає єдиною правителькою Візантії.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Lynda Garland: Біографія Костянтина VI у De Imperatoribus Romanis [Архівовано 17 березня 2015 у Wayback Machine.](англ.)