Костянтин VI Сліпий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Константин VI
Римський Імператор
8 вересня 780 — 19 серпня 797
Попередник: Лев IV
Наступник: Карл I Великий та Никифор I
Авґуст
Цезар
Rex
 
Народження: 14 січня 771
Константинополь
Смерть: 798
Константинополь
Країна: Візантійська імперія
Рід: Ісаврійська династіяd
Батько: Лев IV Хозар
Мати: Ірина Афінська
Шлюб: Марія Амнійська і Феодота
Діти: Євфросинія Ісаврійська і Leo[d]

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Костянтин VI Сліпий (грец. Κωνσταντίνος ΣΤ, 771 — 797) — імператор Візантії з 780 по 797 рік.

Правління батька Костянтина VI позначене сильним впливом його дружини ІриниАфін). Від шлюбу з Іриною у Лева народився син, майбутній імператор Костянтин VI. У 776 році Лев IV робить його спадкоємцем трону. У 780 році Лев IV Хозар раптово помирає, залишивши дружину регентом при малолітньому імператорі.

У 787 році Ірина укладає союз із Карлом I Великим і планує одружити його доньку Ротруду з Костянтином. Однак Карл не пристав на пропозицію. У 788 Костянтин одружується з Марією, онукою Філарета, пізніше проголошеного святим.

Костянтин уже був 16-річним і думав перебрати правління від матері. Однак фактично він мусив чекати до повстання вірменських солдатів, що спалахнуло у 790 році, поки перебрав владу. Ірина, однак, зберегла титул імператриці, а Костянтин мусив придушити це повстання.

Після цього спалахує нове повстання його стрийка Никифора, яке було придушене, а стрийка заслано в монастир. Костянтин розлучається і одружується вдруге на Феодоті, хоча ця його дія була непопулярною в народі. У 797 вибухнуло нове повстання, за яким, однак, уже стояла Ірина. Костянтина схопили й осліпили. Він помирає незабаром від завданих йому ран.

Ірина стає єдиною правителькою Візантії.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Lynda Garland: Біографія Костянтина VI у De Imperatoribus Romanis [Архівовано 17 березня 2015 у Wayback Machine.](англ.)