800-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
IX століття: 801—810 роки

800 · 801 · 802 · 803 · 804 · 805 · 806 · 807 · 808 · 809

Раннє Середньовіччя. Епохи вікінгів. Реконкіста.

У Східній Римській імперії правили Ірина Афінська та Никифор I, а Франкським королівством Карл Великий, Римський імператор. Північна частина Апенніського півострова належала Карлу Великому, Папа Римський управляв Римською областю, на південь від неї існувало кілька незалежних герцогств, Візантія зберігала за собою деякі території на півночі та півдні Італії. Більшу частину Піренейського півострова займав Кордовський емірат, на північному заході лежало християнське королівство Астурія. В Англії продовжувався період гептархії. Аварський каганат припинив існування. Існували слов'янські держави князівство Карантанія як васал Франкського королівства та Перше Болгарське царство.

В арабському халіфаті тривало правління Аббасидів, в Магрибі та Іспанії існували незалежні мусульманські держави. У Китаї продовжувалося правління династії Тан. Буддійська держави Пала займала значну частину Індії. В Японії продовжувався період Хей'ан. У степах між Азовським морем та Аралом існував Хазарський каганат. Степи на північ від Китаю займає Уйгурський каганат, тюрки мігрували на захід.

На території лісостепової України в IX столітті літописці згадують слов'янські племена білих хорватів, бужан, волинян, деревлян, дулібів, полян, сіверян, тиверців, уличів. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема булгари, хозари, алани, авари, тюрки, угри, кримські готи. Херсонес Таврійський належить Візантії.

Події

[ред. | ред. код]

Народились

[ред. | ред. код]

Померли

[ред. | ред. код]