Готівка
Фінанси |
---|
|
Готі́вка (англ. cash money) — сума випущених в обіг паперових і монетних грошей, які є дійсними платіжними засобами.
Готівка зручна для конфіденційних проплат, перевезення тощо, але незручна тим, що утруднює оперативні виплати на відстані. Останній недолік готівки виключається за рахунок введення електронних грошей.
Юридичне врегулювання поняття у світі
В Україні
В Україні, згідно з Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, Готівка - це готівкова валюта України і готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави, банкноти та монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу (крім монет, що належать до банківських металів), і дорожні чеки[1].
Цікаві факти
- Станом на 2012 рік у Швеції лише 3% розрахунків здійснюються готівкою (для порівняння: у США — 7%, в ЄС — 8%).[2]
- У 1661 році Швеція стала першою країною, яка ввела в обіг паперові гроші.[2] Нині там навіть у церкві можна зробити пожертви платіжними картками.[2]
Примітки
- ↑ Словник законодартьмппвчих термінів «Готівка»[недоступне посилання з липня 2019] на zakon.nau.ua
- ↑ а б в Полумацканич Б. Навіть у церквах розраховуються кредитками...[недоступне посилання з липня 2019] // 27.03.2012. Газета «Високий Замок»
Посилання
- Готівкові розрахунки //Словник фінансово-правових термінів / за заг. ред. д. ю.н., проф. Л. К. Воронової. – 2-е вид., переробл. і доповн. – К.: Алерта, 2011– 558 с.
- Готівка // Банківська енциклопедія
- Готівка; Готівкова виручка (готівка); Журнал реєстрації прибуткових і видаткових касових документів; Касова готівка // Термінологічний словник з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції / А. Г. Чубенко, М. В. Лошицький, Д. М. Павлов, С. С. Бичкова, О. С. Юнін. — Київ : Ваіте, 2018. — С. 183-184; 262; 325. — ISBN 978-617-7627-10-3.
- Гроші в нашому суспільстві // с-т Панянка, Ольга Зозуля[недоступне посилання]
- Clyn Davies - A History of Money From Ancient Times to the Present Day (University of Wales Press, 1994) ISBN 0-7083-1351-5
Див. також
Це незавершена стаття з економіки. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |